Miasto Poznań ma nowego skarbnika. Zmiana po ponad 20 latach!

Barbara Sajnaj, była Skarbnik Miasta Poznania, pełniła tę funkcję od 1999 roku
Autor: Poznan.pl Barbara Sajnaj, była Skarbnik Miasta Poznania, pełniła tę funkcję od 1999 roku

Barbara Sajnaj, wieloletnia Skarbnik Miasta Poznania, odchodzi ze stanowiska. Zastąpi ją Piotr Husejko, jej dotychczasowy zastępca i dyrektor Wydziału Budżetu i Kontrolingu Urzędu Miasta Poznania. Zgodę na to wydali radni miejscy podczas wtorkowej sesji.

9 września Barbara Sajnaj, Skarbnik Miasta Poznania, zdecydowała o odejściu ze stanowiska w związku z przejściem na emeryturę. Odwołać i powołać skarbnika może wyłącznie rada miasta - dlatego na wtorkowej sesji poznańscy radni przyjęli wniosek Barbary Sajnaj i powołali na to stanowisko jej dotychczasowego zastępcę, Piotra Husejko. Barbara Sajnaj, była Skarbnik Miasta Poznania, pełniła tę funkcję od 1999 roku.

Była skarbnik z zawodu jest prawnikiem - w 1985 r. ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jej doświadczenie zawodowe od początku związane było z finansami. Jako skarbnik nadzorowała politykę finansową i budżetową Miasta Poznania. Jest autorką i współautorką publikacji poświęconych zarówno partnerstwu publiczno-prywatnemu (finansowanie inwestycji miast), jak i rachunkowości budżetowej (inwentaryzacja). W 2012 r. obroniła z wyróżnieniem pracę dyplomową w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu w ramach Akademii Liderów Samorządowych. Prowadziła również szkolenia dla skarbników gmin. W 2020 r. została uznana za najlepszego skarbnika dużego miasta w Polsce - zwyciężając w prestiżowym rankingu "Skarbnik samorządu", którego wyniki ogłoszono podczas Kongresu Perły Samorządu 2020.

Nowy skarbnik - Piotr Husejko ma wykształcenie ekonomiczne. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i podatków oraz organizacji i zarządzania w jednostkach administracji, a także liczne kursy dotyczące rachunkowości budżetowej. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe: od marca 2012 r. był dyrektorem najpierw Wydziału Budżetu i Analiz UMP, a następnie Wydziału Budżetu i Kontrolingu. Na tych stanowiskach realizował zadania związane z opracowywaniem założeń polityki finansowej Miasta, przygotowaniem budżetu Poznania oraz jego Wieloletniej Prognozy Finansowej. Zajmował się również zapewnieniem bieżącej kontroli wykonania budżetu i kontrolingu oraz sporządzania okresowych sprawozdań opisowych z wykonania budżetu. Współpracował z Komisją Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego Rady Miasta Poznania. 

Od 1 października 2020 r. był zastępcą Skarbnika Miasta Poznania. W ramach pełnienia tej funkcji nadzorował m.in. proces obiegu i kontroli dokumentów finansowo-księgowych w urzędzie miasta oraz prace związane z dostosowywaniem przepisów wewnętrznych w zakresie rachunkowości i finansów Miasta do wymogów ustawowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Miasto Poznań ma nowego skarbnika. Zmiana po ponad 20 latach!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany