Piątkowo

i

Autor: Czytelnik Kuba Piątkowo

Mieszkańcy Piątkowa nie chcą wieżowców na os. Chrobrego

2022-01-21 16:35

Mieszkańcy Piątkowa przeciwko zabudowie osiedla Bolesława Chrobrego. Projekt Miejskiej Pracowni Urbanistycznej zakłada tam budowę wieżowców, które z kolei mogłyby zmniejszyć liczbę miejsc parkingowych oraz jeszcze bardziej zagęścić obszar Piątkowa.

Mieszkańcy osiedla Chrobrego na poznańskim Piątkowie nie chcą nowych bloków w swojej okolicy i sprzeciwiają się projektowi Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ten zakłada powstanie wieżowców dla blisko dwóch tysięcy osób. Zamiast tego mieszkańcy chcą, by w rejonie pojawiło się więcej miejsc do wypoczynku lub rozrywki.

40 tysięcy mieszkańców, a nie mamy żadnej oferty kulturalnych. Oprócz dwóch małych punktów bibliotecznych nie ma kina, teatru, niczego tak naprawdę, ale na siłę chce się nam wpychać budynki mieszkalne

mówi miejska radna, Ewa Jemielity. Miejska Pracownia Urbanistyczna zaznacza, że to dopiero wstępny projekt i nic jeszcze nie jest przesądzone.

Do 24 stycznia wyznaczyliśmy termin zbierania opinii, ale jeśli ktoś go przekroczy to nic się nie stanie. Chodzi o to, by zamknąć te konsultacje w styczniu

wyjaśnia Łukasz Olędzki z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Głos w sprawie zabrała również Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która przygotowała specjalną petycję przeciwko budowaniu kolejnych wieżowców na Piątkowie.

Kuba Szmajkowski gra w LOVE/SICK
Źródło: Mieszkańcy Piątkowa nie chcą wieżowców na os. Chrobrego