W pierwszych dniach grudnia osoby sprzedające na tymczasowym targowisku przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski

i

Autor: Poznan.pl W pierwszych dniach grudnia osoby sprzedające na tymczasowym targowisku przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski

Na początku grudnia handel przeniesie się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski

2021-11-17 14:31

W pierwszych dniach grudnia osoby sprzedające na tymczasowym targowisku przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski. Chętni do handlu w nowym miejscu mogą zgłaszać się jednak z całego Poznania i okolic. Zainteresowanie jest duże. Pozostało zaledwie kilka wolnych stanowisk i pawilonów.

Prace związane z przebudową Rynku Łazarskiego rozpoczęły się wiosną 2020 r. Pomimo pandemii koronawirusa, inwestycja jest realizowana zgodnie z planem. Handel w tym miejscu rozpocznie się 1 grudnia. 

Pierwszy weekend grudnia będzie obfitował w wiele atrakcji i zostanie połączony z Betlejem Poznańskim. Mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz w tym miejscu potrwa do 19 grudnia.

Kupcy chętni do handlu na zmodernizowanym rynku mogą zgłaszać się do spółki Targowiska. Zainteresowanie jest bardzo duże. Do wynajęcia pozostały zaledwie 2 z 13 dostępnych pawilonów handlowych. Zajętych jest też 94 proc. straganów (do dyspozycji pozostało zaledwie 9 stoisk). 

Czynsz na nowo wyremontowanym rynku jest tylko nieznacznie wyższy od opłat na pozostałych miejskich targowiskach (około 10%). Kupcy na Rynku Łazarskim będą mieli zapewniony dużo wyższy standard. To pierwsze w Poznaniu tak nowoczesne targowisko pod wyjątkowym zadaszeniem, otoczone drzewami i zielenią. Stoiska są mobilne, co umożliwia ich przystosowanie do indywidualnych potrzeb sprzedających. 

Jeżeli chodzi o stragany o powierzchni 5,73 m², w zależności od prowadzonej branży czynsz będzie wynosił od 286,50 zł do 429,75 zł (brutto) miesięcznie. W przypadku mniejszych pawilonów handlowych o powierzchni 12,9 m² (usytuowanych pod zadaszeniem) miesięczna kwota czynszu (niezależnie od prowadzonej branży) wynosi 1967,25 zł (brutto). Koszt wynajmu większych pawilonów o powierzchni 14 m² (usytuowane poza zadaszeniem) wynosi: dla handlu artykułami spożywczymi - 2135 zł (brutto), dla kwiaciarni - 2391,20 zł (brutto). W ostatnim przypadku cena jest nieznacznie wyższa, ponieważ kupcy mogą handlować kwiatami również w niedzielę i święta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Na początku grudnia handel przeniesie się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski