pyra – ziemniak

i

Autor: pixabay.com

Na rozstrzygnięcie konkursu na "Największą wielkopolską pyrę i najsmaczniejsze jadło z pyry" zaprasza Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

2021-11-12 20:43

To odbędzie się 20 listopada.

Każdy może przyjść z największą pyrą, ona będzie zmierzona, zważona. Dla tych którzy przyniosą największą pyrę będą atrakcyjne nagrody. 

- mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Ziemniak musi pochodzić z bieżących zbiorów i być zgłoszony przez uczestnika, w którego gospodarstwie został wyhodowany.

Jeśli chodzi o najsmaczniejsze jadło, tutaj ten konkurs skierowany jest głównie do kół gospodyń wiejskich z terenów Wielkopolski. 

Organizatorzy szykują dla uczestników wiele atrakcji, między innymi: wspólne pieczenie placków ziemniaczanych, występy artystyczne i animacje dla dzieci. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i dyplomy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.11.2021

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: Na rozstrzygnięcie konkursu na "Największą wielkopolską pyrę i najsmaczniejsze jadło z pyry" zaprasza Samorząd Województwa Wielkopolskiego.