Na Zamenhofa będą nowe światła. Ma być bezpieczniej

Nowa sygnalizacja na Zamenhofa
Autor: Poznan.pl

Trwają prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na ul. Zamenhofa przy skrzyżowaniu z ul. Jastrzębią. Dzięki niej ma być bezpieczniej na przejściu dla pieszych.

To ostatnie przejście, przy którym nie ma sygnalizacji świetlnej na ul. Zamenhofa. Jest to szeroka ulica, z dwoma pasami ruchu w każdą stronę i torowiskiem tramwajowym. Z przejścia, na wysokości ul. Jastrzębiej, korzystają dzieci chodzące do pobliskich szkół oraz mieszkańcy osiedla Piastowskiego i Rzeczypospolitej w drodze do sklepów, przychodni, czy też na przystanek autobusowy.

O montaż sygnalizatorów zabiegali między innymi okoliczni mieszkańcy i lokalni samorządowcy. Często dochodzi tam bowiem do niebezpiecznych sytuacji. Niektórzy kierowcy, którzy nie respektują przepisów wyprzedają inne pojazdy przed lub na przejściu dla pieszych zagrażając tym samym życiu i zdrowiu przechodniów.

Montaż sygnalizacji ma znacznie poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w tej części Poznania. Prace mają się zakończyć na początku listopada (uzależnione jest to od warunków pogodowych).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Na Zamenhofa będą nowe światła. Ma być bezpieczniej
Nasi Partnerzy polecają