Nadal wielu poznaniaków ma problem z wyrzucaniem odpadów wielkogabarytowych.

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Nadal wielu poznaniaków ma problem z wyrzucaniem odpadów wielkogabarytowych!

2022-01-13 21:28

Te najczęściej zalegają na ulicach miasta.

W pasach drogowych, czyli przy ulicach, czy w pasach zieleni, szczególnie na Jeżycach i w centrum widzimy cały czas pozostawiane takie duże śmieci, zwane gabarytami, między innymi: meble, sprzęt elektroniczny, skrzydła drzwiowe, czy armaturę łazienkową. 

- mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich i przypomina, że odpady odbierane są z zamieszkałych nieruchomości w ramach opłat za śmieci. Harmonogram znajdziecie na stronie ZDM-u. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko można wystawiać.

Możemy wystawiać meble, zużyty sprzęt elektroniczny, elektryczny, a więc lodówki, pralki, żelazka, odkurzacze, zużyte opony od samochodów, rowerów, czy motorowerów, ale też armaturę i ceramikę łazienkową i sanitariaty.  

Nie wyrzucajmy jednak części samochodowych, odpadów budowlanych, farb, baterii i akumulatorów. Za składowanie odpadów wielkogabarytowych na drodze grozi mandat w wysokości 500 zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?