Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h

i

Autor: Policja Poznań Kierująca skodą na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h

Nagła zmiana miejsc przy policyjnej kontroli. Kierująca autem nie miała prawa jazdy!

2022-01-10 12:23

Na ulicy Krzywoustego policjanci z grupy Speed zatrzymali skodę, której kierowca przekroczył prędność o 36 kilometrów na godzinę. Kobieta siedząca za kierownicą zatrzymała się w zatoczce autobusowej. Gdy policjanci poprosili o przejazd w bezpieczne miejsce, w którym można przeprowadzić kontrolę... kobieta zamieniła się miejscem z pasażerem. Jak się okazało, zrobiła tak, ponieważ nie miała prawa jazdy.

Kierująca skodą na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h. Została zatrzymana przez policjantów z poznańskiej grupy Speed do kontroli. W trakcie przejazdu we wskazane przez mundurowych, bezpieczne miejsce, nagle nastąpiła nieoczekiwana „ przesiadka”. Okazało się, że 21-latka nie ma prawa jazdy.

- Okazało się, że 21-latka nie ma prawa jazdy - wyjaśniają funkcjonariusze. - Przypominamy, że według nowego taryfikatora za takie wykroczenie może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł (maksymalnie do 30 tys. zł). To jednak nie wszystko. Obecnie "orzeka się" zakaz prowadzenia pojazdów, który za wykroczenie trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata! Sprawa znajdzie swój finał w sądzie - dodają.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Nagła zmiana miejsc przy policyjnej kontroli. Kierująca autem nie miała prawa jazdy!