Najlepsze pączki w Poznaniu! Gdzie w TŁUSTY CZWARTEK je kupić?

Co zrobić, żeby spalić jednego pączka? Oto 12 NIEZAWODNYCH sposbów [LISTA]
Autor: Shutterstock Co zrobić, żeby spalić jednego pączka? Oto 12 NIEZAWODNYCH sposbów [LISTA]

W tym roku Tłusty Czwartek przypada na 24 lutego. W tym dniu wiele osób w Poznaniu jak i całej Wielkopolsce zajadać będzie się pączkami. Gdzie jednak kupić te najlepsze? Podpowiadamy, gdzie kupić w Poznaniu pączki według opinii użytkowników Google.

Tłusty Czwartek 2022 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku przypada on 24 lutego. Na święto to czekają wszystkie łasuchy. W tłusty czwartek bowiem, wedle tradycji, dozwolone jest objadanie się bez ograniczeń, a kalorie nie mają najmniejszego znaczenia. Jemy przeważnie pączki. Sprawdzają się też w tym dniu faworki i oponki. Jeden z przesądów mówi, że kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.

TŁUSTY CZWARTEK 2022 POZNAŃ: GDZIE NAJLEPSZE PĄCZKI?

Gdzie w Poznaniu kupić najlepsze pączki? Specjalnie dla Was zebraliśmy w jedno miejsce najlepsze miejsca do kupienia pączków w tłusty czwartek, według op inii użytkowników Google:

  • "Dobra Pączkarnia", ul. Półwiejska 28. Ocena: 4,6 z z 619 opinii
  • "Dobra Pączkarnia", Ul. Dąbrowskiego 26, Ocena: 4,6 z 464 opinii
  • "Pączek w maśle", ul. Dąbrowskiego 15, Ocena: 4,6 z 403 opinii
  • "Pączuś i kawusia", Rynek Łazarski 8, Ocena: 4,8 z 579 opinii
  • "Sładki Kącik", Święty Marcin 26, Ocena: 4,7 z 127 opinii
  • "Piekarnia Zagrodnicza", Ocena: 4,5 z 335 opinii
  • "Masz Babo Placek", ul. Kanałowa 3, Ocena: 4,8 z 141 opinii
  • "Cukiernia Sobczak", Ocena: 4,6 z 235 opinii
  • "Beza Cukiernia Bezowa", ul. Za Grolbą 5/14, Ocena: 4,8 z 353 opinii
  • "Covrig prosto z pieca", ul. Półwiejska 27, Ocena: 4,6 z 386 opinii

Tłusty czwartek 2022. Kiedy przypada?

W roku 2022, tłusty czwartek przypada na 24 lutego. W tym dniu dozwolone jest objadanie się. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, który trwa do Środy Popielcowej. Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym. W przyszłym roku pączkami zajadać się będziemy kilka dni wcześniej - 16 lutego.

Przypomnijmy, iż środa popielcowa w tym roku wypada 2 marca. 40 dni później świętować będziemy Wielkanoc, która w tym roku wypadanie 17 kwietnia. Okres pomiędzy środą popielcową a Wielkanocą to w kościele czas postu, właśnie dlatego tłusty czwartek kojarzony jest z dniem, w którym objadać się można niemal do woli.

Tłusty czwartek: co najchętniej jedzą wielkopolanie?

Wielkopolska pod względem tłustego czwartku nie odstaje od reszty Polski. W tym dniu zdecydowanie najwięcej zjadamy właśnie pączków. W historii było jednak nieco inaczej. W Wielkopolsce do popularnych zwyczajów należała tak zwana pomyjka. Wierzono, że usługiwanie przy stole oraz gotowanie w tłusty czwartek zapewnia pomyślność i dobrobyt oraz dobre zdrowie. Dlatego też podczas kolacji w tłusty czwartek wszyscy usługiwali sobie wzajemnie oraz pomagali pani domu w przygotowywaniu sutych dań. Większość zwyczajów związanych z tym świętem odeszło już w niepamięć, ale nadal w tłusty czwartek w całej Polsce spożywa się pączki i faworki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Najlepsze pączki w Poznaniu! Gdzie w TŁUSTY CZWARTEK je kupić?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany