MIASTO

Największe takie wydarzenie w tej części Europy. Ruszają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2024 w Poznaniu

2024-01-29 14:20

Ponad 650 producentów i dystrybutorów z 25 krajów przedstawi swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2024, które rozpoczną się we wtorek w Poznaniu. Organizatorzy podkreślają, że to największe takie wydarzenie branży budowlanej w tej części Europy.

Budma 2024 w Poznaniu. „Zielona przyszłość budownictwa”

Impreza na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywa się w tym roku po raz 32; hasło tegorocznej edycji to „Zielona przyszłość budownictwa”. Budma potrwa do 2 lutego.

Biuro prasowe Grupy MTP poinformowało w poniedziałek, że celem tegorocznej imprezy jest połączenie świata budownictwa i architektury w taki sposób, aby znaleźć równowagę między estetyką a funkcjonalnością w projektach przyszłości.

Dyrektor Budmy Marta Szydłowska podkreśliła, że biorąc pod uwagę wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi oraz globalnym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania, "Zielona przyszłość budownictwa" ma pomóc branży w osiągnięciu harmonii między postępem a odpowiedzialnością ekologiczną.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2024 w Poznaniu - oferta

- Budma jest odpowiedzią na rosnące wyzwania, z jakimi obecnie mierzy się sektor budowlany. Jesteśmy świadomi konieczności wspierania zrównoważonego rozwoju a także tego, że kluczowym celem branży jest tworzenie przestrzeni, które są nie tylko energooszczędne i neutralne emisyjnie, ale również zgodnie z cyklami natury i przyjazne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców – powiedziała.

W tym roku targowi goście będą mogli zapoznać się z ofertą ponad 650 producentów i dystrybutorów z 25 krajów, prezentowaną na łącznej powierzchni niemal 50 tys. m kw. Zagraniczni kontrahenci będą reprezentować niemal 40 państw z całego świata. Grupa MTP podkreśla, że Budma jest największym i najważniejszym wydarzeniem branży budowlanej w Polsce i Europie Centralnej.

Po raz pierwszy na targach zorganizowana będzie ekspercka strefa nauki i startupów. Będzie tam można poznać przygotowane przez 12 polskich uczelni innowacje z zakresu zielonego budownictwa. Polska Izba Budownictwa zorganizuje panele dyskusyjne, poświęcone efektywności energetycznej w budownictwie. Targom Budma po raz szósty towarzyszyć będzie Forum Designu i Architektury D&A. Uczestnicy tego wydarzenia skoncentrują się na roli wody w architekturze i planowaniu urbanistycznym.

- Przyglądając się dobrym przykładom projektowania dla wody w mieście, dużym publicznym inwestycjom w przestrzeń publiczną, a także prywatnym inicjatywom mieszkaniowym, mamy również nadzieję na ożywioną dyskusję z publicznością na temat rzeczywistych możliwości, jakie otwierają się przed inspirowaną wodą zrównoważoną architekturą i budownictwem – podali organizatorzy.

Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe zaprosi na spotkania poświęcone drewnu, materiałowi budowlanemu przyszłości.

- Eksperci z leśnictwa, nauki zastanowią się nad rolą drewna w budownictwie w kontekście przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Sporo miejsca w dyskusji zostanie poświęcone tematowi prefabrykacji i jej wkładu w zrównoważoną architekturę – poinformowało biuro prasowe Grupy MTP.

W tym samym terminie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi Maszyn Budowlanych Intermasz oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe Kominki.

Budma 2023: Czego szukali zwiedzający? Zobaczcie naszą galerię!

Źródło: Największe takie wydarzenie w tej części Europy. Ruszają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2024 w Poznaniu