Zebra

i

Autor: Jakub Chonchera

Nie renifer, a zebra może stać się gwiazdą Świąt!

2021-12-17 16:17

Hakon i Neli spodziewają się potomka! Już za kilka dni w poznańskim zoo na świat ma przyjść zebra, która będzie już szóstą w stadzie.

Na razie jeszcze nie wiadomo czy będzie to mała zeberka czy mały zeberek.

Z wyliczeń opiekunów, którzy obserwowali, kiedy doszło do krycia, wychodzi na to, że będzie to dosłownie w same Święta albo między Świętami a Nowym Rokiem. Będzie to zatem prawdziwy świąteczno-noworoczny prezent.

Mówi Małgorzata Chodyła z poznańskiego zoo. Pierwsze tygodnie młode będzie nabierało sił w bliskim otoczeniu swojej mamy. Chociaż na Sawannie mała zebra nie miałaby czasu na spokojne dorastanie.

10-15 minut po urodzeniu już stoi na nogach, a 30-40 minut później jest gotowa biec razem z całym stadem kilka kilometrów, bo po prostu musi być przygotowana do ucieczki. Mama nie może wziąć tego maleństwa na plecy, ani w żaden inny sposób ochronić przed drapieżnikami.

Nowego członka stada na żywo w zoo będzie można podziwiać najprawdopodobniej dopiero wiosną, bo zimą zebry przebywają głównie w stajni. Przypomnijmy, z powodu wielu zakażeń koronawirusem poznańskie Stare i Nowe Zoo będzie zamknięte dla publiczności do końca roku.​

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Źródło: Nie renifer, a zebra może stać się gwiazdą Świąt!