Nie żywa, a sztuczna i w nowej lokalizacji! Jaka będzie miejska choinka w Poznaniu?

2020-12-01 18:35 DR
​Leszno szykuje się na święta. Na rynku przy ratuszu stanęła choinka
Autor: hak, Radio Eska

Na ten moment wiele osób czeka w napięciu. Chodzi oczywiście o rozświetlenie miejskiej choinki. W tym roku odbędzie się to bardzo kameralnie, a samo drzewko będzie nieco skromniejsze niż w poprzednich latach. Co jeszcze wiemy o miejskiej choince w Poznaniu?

W związku z pandemią koronawirusa wiele wydarzeń zostało odwołanych. Tak jest między innymi z Betlejem Poznańskim, które w tym roku się nie odbędzie. Nie będzie również oficjalnego rozświetlenia miejskiej choinki. Wszystko oczywiście ze względów bezpieczeństwa. Co więcej miejska choinka nie stanie przy Ratuszu. W tym roku, w związku z trwającymi obok ratusza pracami archeologicznymi pojawi się ona w okolicach odwachu. 

Jak zrobić kruche ciasteczka?

Kolejną zmianą jest fakt, że drzewko będzie sztuczne, a nie żywe - jak w ubiegłych latach. 

Zostanie udekorowane białymi śnieżynkami. Przez względy bezpieczeństwa choinka nie będzie jednak żywa. Miejsce przy Ratuszu gwarantowało zamontowanie jej w głąb ziemi - tak, aby nie było ryzyka przewrócenia choinki. Przy Odwachu nie ma już takiej możliwości, dlatego Miasto zadecydowało, że w tym roku drzewko będzie sztuczne

Wyjaśnia w rozmowie z dziennikarzami serwisu epoznan.pl Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Choinka w Poznaniu zostanie postawiona w najbliższą niedzielę.