Mieszkanie - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Mieszkanie - zdjęcie ilustracyjne

Wynajem mieszkania w Poznaniu jest tańszy! Ile trzeba zapłacić w czasach pandemii?

2020-12-01 15:26

Pandemia koronawirusa odbiła się na wielu przedsiębiorcach. Cierpią też osoby, które wynajmują mieszkania. Chętnych jest bowiem coraz mniej. Coraz niższe są też ceny. Raport dla serwisu bankier.pl przygotowali specjaliści z platformy OtoDom. Co z niego wynika? Przeczytajcie więcej!

Wynajem mieszkania w Poznaniu nigdy nie należał do najtańszych. Właściciele mieszkań podnosili ceny przede wszystkim w okolicach końcówki sierpnia i początku września, kiedy to większość studentów szukała miejsca, w którym spędzi najbliższe lata. W tym roku jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa i nauką zdalną. Większość studentów nie przyjechała do Poznania, ponieważ zajęcia na ich uczelniach odbywają się przez internet. To wpłynęło na ceny mieszkań. Informuje o tym serwis bankier.pl, na którego zlecenie specjaliści z platformy OtoDom przygotowali całe zestawienie.

Domowy majonez: szybki przepis na majonez w 10 sekund

Poznań: Mieszkania na wynajem - ile kosztuje w październiku 2020? 

Z danych wynika, że wynajmujący mieszkania w Poznaniu obniżyli swoje oczekiwania o ponad 2 proc., a dokładnie o -2,7 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. A jak to przekłada się na konkretne kwoty? Oto szczegółowe dane: 

  • 0-38 mkw - 1348 zł 
  • 38-60 mkw - 1765 zł 
  • 60-90 mkw - 2305 zł 

Z danych OtoDom wynika, że średnio w Poznaniu za wynajem mieszkania trzeba zapłacić 1739 zł. 

Quiz czy jesteś dobry w łóżku? Jakim kochankiem jesteś?

Pytanie 1 z 6
Twoja wymarzona randka to?