Wynajem mieszkania w Poznaniu jest tańszy! Ile trzeba zapłacić w czasach pandemii?

2020-12-01 15:26 DR
Mieszkanie - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Mieszkanie - zdjęcie ilustracyjne

Pandemia koronawirusa odbiła się na wielu przedsiębiorcach. Cierpią też osoby, które wynajmują mieszkania. Chętnych jest bowiem coraz mniej. Coraz niższe są też ceny. Raport dla serwisu bankier.pl przygotowali specjaliści z platformy OtoDom. Co z niego wynika? Przeczytajcie więcej!

Wynajem mieszkania w Poznaniu nigdy nie należał do najtańszych. Właściciele mieszkań podnosili ceny przede wszystkim w okolicach końcówki sierpnia i początku września, kiedy to większość studentów szukała miejsca, w którym spędzi najbliższe lata. W tym roku jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa i nauką zdalną. Większość studentów nie przyjechała do Poznania, ponieważ zajęcia na ich uczelniach odbywają się przez internet. To wpłynęło na ceny mieszkań. Informuje o tym serwis bankier.pl, na którego zlecenie specjaliści z platformy OtoDom przygotowali całe zestawienie.

Domowy majonez: szybki przepis na majonez w 10 sekund

Poznań: Mieszkania na wynajem - ile kosztuje w październiku 2020? 

Z danych wynika, że wynajmujący mieszkania w Poznaniu obniżyli swoje oczekiwania o ponad 2 proc., a dokładnie o -2,7 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. A jak to przekłada się na konkretne kwoty? Oto szczegółowe dane: 

  • 0-38 mkw - 1348 zł 
  • 38-60 mkw - 1765 zł 
  • 60-90 mkw - 2305 zł 

Z danych OtoDom wynika, że średnio w Poznaniu za wynajem mieszkania trzeba zapłacić 1739 zł. 

Nasi Partnerzy polecają