Noc Kupały w Poznaniu 2021

i

Autor: Poznan.pl Noc Kupały w Poznaniu 2021

Noc Kupały w Poznaniu. Co nasz czeka podczas Poznańskich Wianków 2021?

2021-06-21 11:59

W Poznaniu 22 czerwca upłynie pod znakiem plenerowych wydarzeń nawiązujących do słowiańskich tradycji ludowych. Nie zabraknie koncertów, warsztatów czy rejsów statkiem. Na zakończenie odbędzie się widowiskowy pokaz z dużą ilością ognia.

W Noc Kupały nad Wartą na poznanianki i poznaniaków czeka wiele atrakcji. Świętowanie rozpocznie się w Starym Porcie o godz. 17:30 koncertem piosenek ze spektaklu "Księga dżungli". To dziki, zabawny i opowiedziany nowoczesnym językiem musical familijny w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu.

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE NOCY KUPAŁY 2021 W POZNANIU

  • Również w Starym Porcie od godz. 18:30 odbywać się będą zajęcia przy muzyce na żywo. Wśród nich warsztaty z plecenia wianków, gimnastyka słowiańska czy trening funkcjonalny. Bilety: 5 zł. 
  • O godz. 20:30 w Parku Stare Koryto Warty wystąpią kakofoNIKT oraz Chór Pogłosy. Zespoły zaprezentują repertuar z albumu "Wyraj", który odwołuje się do starosłowiańskich wątków mitologicznych zestawionych z wypracowanym na gruncie chrześcijańskim zestawem gestów i formuł celebracji świętości. Płyta koncentruje się na ukazaniu duchowej pustki dzisiejszych czasów wynikającej z przesycenia wiedzy, praktyk i kultury nadmiaru.
  • Punktem kulminacyjnym będzie pokaz Teatru Ognia Nam-Tara. Wydarzenie odbędzie się  o godz. 21:45 nad brzegiem rzeki na wysokości Parku Stare Koryto Warty. Szykuje się niezapomniany pokaz z dużą ilością ognia, pirotechniki scenicznej oraz unikalnych efektów wizualnych.
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?

Noc Sobótkowa, zwana również Sobótką, Nocą Kupały czy Kupalnocką była jednym z najważniejszych świąt słowiańskich, obchodzonym w czasie przesilenia letniego, w okolicach 21-22 czerwca.

Źródło: Noc Kupały w Poznaniu. Co nasz czeka podczas Poznańskich Wianków 2021?