Wichury nie odpuszczają

i

Autor: Engin_Akyurt /pixabay.com

Noc w Wielkopolsce minęła spokojnie. Nadal kilka tysięcy odbiorców bez prądu

2022-02-21 9:25

Noc w regionie minęła spokojnie, strażacy nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń związanych ze skutkami silnego wiatru. Po weekendowych wichurach wciąż jednak kilka tysięcy odbiorców nie ma dostępu do energii elektrycznej.

"Noc minęła spokojnie, odebraliśmy jedynie pojedyncze zgłoszenia dotyczące skutków silnego wiatru" – powiedział PAP w poniedziałek rano dyżurny wielkopolskich strażaków.

Według ostatnich danych Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, w związku z silnymi wichurami, które od czwartku 17 lutego, do niedzieli 20 lutego, przechodziły nad regionem, strażacy odebrali łącznie 7216 zgłoszeń, z tego w czwartek – 2925, w piątek – 405, w sobotę – 3452 i w niedzielę – 434.

W niedzielę do późnych godzin wieczornych wielkopolscy strażacy usuwali skutki silnych wiatrów, w tym powalone drzewa. Pomagali także zabezpieczać uszkodzone dachy.

Mateusz Gościniak ze spółki Enea Operator powiedział PAP w poniedziałek rano, że w Wielkopolsce pozbawionych energii elektrycznej jest jeszcze ok. 4 tys. odbiorców; z tego najwięcej w rejonie pilskim – ok. 2,5 tys. Gościniak zaznaczył, że awarie są cały czas na bieżąco usuwane. W weekend w kulminacyjnym momencie, liczba odbiorców pozbawionych prądu w Wielkopolsce, na terenie obsługiwanym przez spółkę, sięgała ok. 170-180 tys.

Awarie i brak prądu dotyczą też nadal odbiorców we wschodniej i południowej części regionu, obsługiwanej przez spółkę Energa Operator.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Noc w Wielkopolsce minęła spokojnie. Nadal kilka tysięcy odbiorców bez prądu