Nowa atrakcja w Centrum Szyfrów Enigma

i

Autor: Poznan.pl Nowa atrakcja w Centrum Szyfrów Enigma

Nowa atrakcja w Centrum Szyfrów Enigma!

2022-02-03 10:29

Młodzi miłośnicy kryptologii już niedługo będą mogli poznać jej tajniki poprzez zabawę i rozwiązywanie łamigłówek. Wszystko to czeka w Strefie Szyfrów, która zostanie udostępniona w najbliższy weekend: 5-6 lutego. Wstęp bezpłatny.

Strefa Szyfrów znajduje się naprzeciw miejsca, w którym pobiera się audioprzewodniki (1. piętro budynku Centrum Szyfrów Enigma). Dzieci, wspólnie z dorosłymi, będą mogły tam nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale również spędzać wspólnie czas w sposób twórczy. Na zwiedzających czekają interaktywne nośniki edukacyjne wraz z prostymi instrukcjami. Dzięki nim można poznawać tajniki kryptologii poprzez zabawę i rozwiązywanie łamigłówek.

Strefa dedykowana jest dzieciom w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami. Można z niej korzystać bezpłatnie w weekendy, w godz. 10:00-19:00. 

Ekspozycja Centrum Szyfrów Enigma łączy historię ze współczesnością. Opowiada o wciąż mało znanym sukcesie polskich matematyków i ich wkładzie w triumf aliantów. Upowszechnia go i osadza w historii szyfrów oraz zmian technologicznych - rozwoju świata komputerów i informatyki.

CSE zlokalizowane jest przy ul. Św. Marcin 78, w gmachu Collegium Martineum. Przed wojną znajdował się w tym miejscu budynek biura szyfrów Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Pracowali w nim Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski - matematycy, którzy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, absolwenci Uniwersytetu Poznańskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowa atrakcja w Centrum Szyfrów Enigma!