Nowa metoda oszustwa. Tym razem na "planowane odłączeniu prądu"

Nowe metody oszustwa na rachunek za prąd
Autor: CERET POLSKA

Nowa metoda oszustwa. Tym razem na "planowane odłączeniu prądu" - po raz kolejny eksperci ostrzegają przed oszustami, którzy wpadają na coraz to nowsze metody oszustwa. CERT Polska ostrzega przed nową metodą, która została zaobserwowana w sieci - SMS które do nas trafiają dotyczyć mają niewielkich zaległości za prąd. O co w tym wszystkim chodzi?

Nowa metoda oszustwa. Tym razem na "planowane odłączeniu prądu". To oszustwo! Otrzymałeś wiadomość SMS na temat zaległości w płatności za prąd i planowanym odłączeniu prądu? Czytaj dalej!

"planowane odłączeniu prądu" - o co chodzi?

Oszuści robią nową kampanię phishingową podszywającą się pod firmę PGE. Jej celem jest wyłudzenie środków finansowych. Link w SMS-ie prowadzi do fałszywej strony firmy PGE a nastepnie jesteśmy przenoszeni na fałszywy panel płatności, z którego rzekomo możemy zalogować się na konto swojego banku lub wybrać płatność BLIKiem. Ogólny schemat działania przestępców, który opisaliśmy powyżej, pozostaje bez zmian od miesięcy. Oszustwo rozprzestrzenia się przez masową wysyłkę SMS wraz z linkiem do opłacenia rzekomej należności. Oszustwo rozwinięto o wprowadzenie sposobu płatności poprzez fałszywy panel BLIK. Ma to na celu wykorzystać naszą nieuwagę i przy pomocy podanego kodu, wyłudzić kwotę o wiele większą od tej wspomnianej w treści SMS. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: Nowa metoda oszustwa. Tym razem na "planowane odłączeniu prądu"
Nasi Partnerzy polecają