Dzięki wpływom ze strefy płatnego parkowania kolejne jezdnie i chodniki na Jeżycach zyskają nowe nawierzchnie

i

Autor: ZDM Poznań Dzięki wpływom ze strefy płatnego parkowania kolejne jezdnie i chodniki na Jeżycach zyskają nowe nawierzchnie

Nowe chodniki na Jeżycach. Wszystko dzięki SPP?

2022-02-16 11:52

Dzięki wpływom ze strefy płatnego parkowania kolejne jezdnie i chodniki na Jeżycach zyskają nowe nawierzchnie. Znikną popękane, nierówne, zapadnięte płytki oraz będzie można bezpiecznie i wygodnie dojechać do posesji.

Żeby zminimalizować utrudnienia w związku z dużym zakresem prac, będą one prowadzone etapami. Najpierw remontowany będzie chodnik po południowej stronie ulicy Jackowskiego, na odcinku od ul. Długosza i jego przedłużenie po zachodniej stronie ul. Gorczyczewskiego.

W następnym etapie zostanie wymieniona nawierzchnia chodnika po południowej stronie ulicy Jackowskiego, na odcinku pomiędzy ulicami Gorczyczewskiego i Polną, a w ostatnim, kiedy zakończą się już prace brukarskie, wymieniona będzie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni.

Wraz z pracami utrzymaniowymi zmieni się również stała organizacja ruchu. Na ul. Jackowskiego, na odcinku od ulicy Długosza do ul. Gorczyczewskiego, obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu, a parkowanie pojazdów po południowej stronie zostanie przeniesione na jezdnię. Na ulicy Gorczyczewskiego, po jej zachodniej stronie, parkowanie również zostanie przeniesione na jezdnię.

Zakres prac remontowych, a także przygotowany przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projekt stałej organizacji ruchu został skonsultowany z Radą Osiedla Jeżyce.

Koszt remontu prawie czterystu metrów chodnika i dwustu metrów jezdni wyniesie 500 tysięcy złotych. Zakończenie całości prac zaplanowano do końca maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowe chodniki na Jeżycach. Wszystko dzięki SPP?