Dwa nowe fotoradary stanęły w Poznaniu

i

Autor: Poznan.pl

Na drogach

Nowe fotoradary stanęły w Poznaniu. W jakich miejscach?

2023-05-31 9:27

Uwaga kierowcy! W Poznaniu przybyły dwa nowe fotoradary! Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamontował fotoradary w nowych punktach - na ul. Dąbrowskiego i na ul. Głogowskiej.

Współpraca Zarządu Dróg Miejskich, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD) zaowocowała postawieniem urządzeń do pomiaru prędkości przy dwóch poznańskich ulicach.

Nowe fotoradary w Poznaniu - w jakim miejscu się pojawiły?

Nowe fotoradary w Poznaniu stanęły w dwóch miejscach:

  • Na ul. Dąbrowskiego prędkość jadących będzie mierzona w miejscu, gdzie przed zmianą przepisów (odebranie gminom prawa do prowadzenie kontroli prędkości) miały działać miejskie fotoradary, czyli w okolicy skrzyżowania z ul. Lotniczą.
  • Przy ul. Głogowskiej urządzenie mierzące prędkość pojazdów stanęło w okolicy giełdy odzieżowej.

Pierwszy tego typu radar działa od końca 2021 roku na ul. Hetmańskiej. Urządzenia mają wykonywać zdjęcia w obu kierunkach i wyłapywać  nawet kilkanaście pojazdów jednocześnie przekraczających dopuszczalną prędkość.

Fotoradary są montowane w miejscach, gdzie często dochodzi do znacznych przekroczeń prędkości, a tym samym stwarzane jest ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia kierowców, pasażerów i bardzo często także przechodniów.

Kiedy nowe fotoradary będą działać? Dokładny termin uruchomienia nowych urządzeń zależny jest od decyzji GITD.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowe fotoradary stanęły w Poznaniu. W jakich miejscach?