Tak prezentują się nowe mieszkania na Piątkowie

i

Autor: Poznan.pl Tak prezentują się nowe mieszkania na Piątkowie

Nowe mieszkania na Piątkowie. Miasto do użytku oddało 55 lokali

2021-06-30 15:33

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył inwestycję przy ul. Hulewiczów. Na nowych lokatorów czeka tam 55 komfortowych mieszkań. Pierwsi z nich odebrali już klucze.

W budynku znajdują mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich powierzchnia waha się między 35 a 60 metrów kwadratowych. W standardzie jest w pełni przygotowana łazienka z kabiną prysznicową oraz umywalką. Kuchnię wyposażono w kuchenkę oraz zlewozmywak.

Dla większego komfortu mieszkańców spółka na każdym piętrze wydzieliła jedno pomieszczenie na wózkarnię. W częściach wspólnych znajdują się oświetlenie, chodniki czy plac zabaw. Co więcej, na terenie inwestycji położony jest także 1 lokal użytkowy. Wszystkie mieszkania mają już przydzielonych nowych najemców. Pierwsi odebrali już klucze.

Budynek przy ul. Hulewiczów jest usytuowany w bardzo dobrej lokalizacji, co przełoży się na komfort życia mieszkańców. W bliskiej okolicy znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy. Świetnie rozwinięta jest komunikacja miejska, a odległość do najbliższego przystanku autobusowego wynosi niecałe 300 metrów.

Raport z anteny 30.06, godz.10

- Poza mieszkaniami dla poznaniaków i poznanianek w budynku znajduje się prawie tyle samo mieszkań dla jerzyków. Na północnej i wschodniej elewacji zamontowano budki dla ptaków - w tym zakresie przyczyniamy się do zapewnienia bioróżnorodności Poznania. Tego typu działania realizujemy także na terenie innych inwestycji - zaznacza Tomasz Lewandowski, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Przypomnijmy, budowa rozpoczęła się w IV kwartale 2019 roku. Mimo pandemii inwestycja została oddana zgodnie z planem, czyli przed tegorocznymi wakacjami. Wykonawcą była firma Agrobex. 

Inwestycja przy ulicy Hulewiczów kosztowała 12 milionów złotych i została zrealizowana przy wsparciu Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. W wyniku zawartej umowy spółka pozyskała wsparcie w wysokości 35% kosztów kwalifikowanych. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nowe mieszkania na Piątkowie. Miasto do użytku oddało 55 lokali