Nowe osiedle przy ulicy Opolskiej w Poznaniu

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA Nowe osiedle przy ulicy Opolskiej w Poznaniu

Nowe mieszkania przy Opolskiej! To największa inwestycja w historii ZKZL!

2021-12-08 18:20

​287 mieszkań zaprojektowano w ramach pierwszego etapu budowy osiedla przy ulicy Opolskiej! To największa inwestycja w historii Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Pierwsi poznaniacy odebrali już klucze do nowych mieszkań na Świerczewie. W ramach pierwszego etapu budowy osiedla przy ulicy Opolskiej zaprojektowano już 287 mieszkań w pięciu blokach. W tym roku oddano do użytku 163 z nich.

Od 31 do 66 metrów, mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Są też takie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a więc mamy szersze korytarze czy specjalnie przygotowane łazienki

mówi Tomasz Lewandowski, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Ponadto w okolicy znajdować się mają lokale użytkowe, parkingi oraz plac zabaw. Marzeniem miasta jest stworzenie na Świerczewie ​małej sąsiedzkiej wspólnoty.

Młodsze osoby będą robiły zakupy starszym, starsze osoby będą opiekowały się dziećmi. Bardzo fajnie mieszka się na takim osiedlu. Takie rozwiązania podpatrzyliśmy w Rennes we Francji czy w hiszpańskiej Barcelonie.

W sumie w tym rejonie ma powstać 1100 mieszkań. Miasto wyda na nie 62 miliony złotych.

Matteo Bocelli o byciu synem Andrei Bocellego, singlu Solo i Eurowizji
Źródło: Nowe mieszkania przy Opolskiej! To największa inwestycja w historii ZKZL!