Nowe ograniczenie prędkości na ulicy Hetmańskiej

i

Autor: Poznan.pl Nowe ograniczenie prędkości na ulicy Hetmańskiej

Nowe ograniczenie prędkości na Hetmańskiej. Przez to będzie bezpieczniej?

2021-07-20 7:30

Od poniedziałku, na kolejnym odcinku ul. Hetmańskiej zmieniona została dopuszczalna prędkość z 70 do 50 km/h. Rano zostały ustawione odpowiednie znaki. Zmiana ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie.

Zarząd Dróg Miejskich wprowadza przygotowane przez Miejskiego Inżyniera Ruchu zmiany na ul. Hetmańskiej. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Od poniedziałku (19 lipca) pomiędzy ulicami Rolną i Dmowskiego można jeździć maksymalnie 50 km/h. Jako, że część z prowadzących samochody może tego nie respektować - jeszcze w tym tygodniu, w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Kolejowej, wyznaczone zostanie stanowisko do kontroli policyjnej.

Dodatkowo w najbliższym czasie, w porozumieniu z MIR i MPK, Zarząd Dróg Miejskich przeprogramuje sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Kolejowej w tryb całodobowy. Trwają też konsultacje z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego w sprawie możliwości zainstalowania fotoradaru w ciągu ul. Hetmańskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nowe ograniczenie prędkości na Hetmańskiej. Przez to będzie bezpieczniej?