Nowe tablice pojawiają się na poznańskich ulicach!

Na kolejnych poznańskich ulicach pojawią się nowe tablice z ich nazwami
Autor: ZDM Poznań Na kolejnych poznańskich ulicach pojawią się nowe tablice z ich nazwami

Na kolejnych poznańskich ulicach pojawią się nowe tablice z ich nazwami. Są bardziej czytelne oraz zawierają dodatkowe, użyteczne informacje. Niektóre z tych starszych przekazano na licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wymiana tablic z nazwami ulic prowadzona jest sukcesywnie od kilku lat. W tym roku nowe zostaną zamontowane na Strzeszynie, Kiekrzu, Morasku, Piątkowie oraz części Radojewa (tzw. Nowa Wieś Dolna), a także w kilku innych punktach miasta, gdzie już wcześniej rozpoczęto zamianę.

Na nowych tablicach, zgodnych z Systemem Informacji Miejskiej, oprócz nazwy ulicy umieszczona jest również nazwa jednostki obszarowej (np. Wola). W prawym lub lewym dolnym rogu natomiast znajduje się oznaczenie, w którym kierunku względem danej tablicy numery adresowe rosną lub maleją. To bardzo pomocne, gdy szuka się konkretnego punktu. Wiadomo, w którą stronę jechać lub iść, a także można w przybliżeniu określić odległość do pokonania.

Niektórych dziwić mogą umieszczone na tabliczce nazwy jednostki obszarowej. Często odbiegają one od zwyczajowych nazw, gdyż określają bardziej dokładną lokalizację. Jako przykład można podać Łacinę, która leży na Nowym Mieście (obszarowo to niemal połowa Poznania), tuż przy Ratajach i Malcie - ale nie jest ich częścią.

W kolejnych latach tego typu prace będą kontynuowane, tak by bardziej użyteczne, nowe tablice zamontowane zostały przy wszystkich poznańskich ulicach.

Część z tych starych będzie można zdobyć przy okazji 30. finału WOŚP.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Źródło: Nowe tablice pojawiają się na poznańskich ulicach!