Nowy chodnik i 7,5 tysiąca roślin na Małeckiego

Nowy chodnik i drzewa przy ul. Małeckiego
Autor: Poznan.pl Nowy chodnik i drzewa przy ul. Małeckiego

W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z remontem chodnika na ul. Małeckiego. Oprócz nowej nawierzchni pojawi się tu ponad 7,5 tysiąca roślin. Prace są w większośc finansowane z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Już pod koniec listopada piesi przy ul. Małeckiego będą mogli skorzystać z równego, bezpiecznego i wygodnego chodnika, ułożonego z płyt betonowych. Przy jezdni i budynkach będzie dodatkowo ułożona opaska o szerokości pół metra, z kostki kamiennej. Z tego samego materiału zostaną wykonane zjazdy do posesji.

W najbliższych dniach rozpocznie się remont chodnika po obu stronach jezdni na odcinku pomiędzy ulicami Strusia i Gąsiorowskich, połączony z pracami w zakresie zieleni. Miejsce to zaczęło zmieniać swoje oblicze już kilka tygodni temu. W związku z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania zmienił się tutaj sposób parkowania. Chodniki zostały uwolnione od parkujących aut, co zwiększyło przestrzeń dostępną dla pieszych. Niestety w wielu miejscach nawierzchnia jest nierówna i mało estetyczna.

Prace związane z remontem chodnika połączone będą z tymi związanymi z zielenią. Na odcinku pomiędzy ulicami Strusia i Gąsiorowskich kontynuowane będą nasadzenia w formie zrealizowanej na wcześniejszym odcinku ulicy. W pasach zieleni posadzonych zostanie 19 drzew (wiązy), ponad 600 szt. zieleni niskiej (róże, trzmielina, irga i byliny) a także 7000 roślin cebulowych (hiacynty). Nasadzenia objęte będą 2-letnim okresem pielęgnacji gwarancyjnej.

Roboty budowlane na ul. Małeckiego rozpoczną się 15 września i w pierwszej kolejności obejmą wschodnią stronę ulicy na odcinku od ul. Strusia do ul. Kanałowej. Następnie wykonawcy przeniosą się na odcinek od ul. Kanałowej do ul. Gąsiorowskich. Kolejne etapy to prace po zachodniej stronie ul. Małeckiego: najpierw od ul. Gąsiorowskich do ul. Kanałowej, a potem od ul. Kanałowej do ul. Strusia. Podczas remontu należy spodziewać się utrudnień w ruchu, a na poszczególnych odcinkach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, o czym informować będą znaki drogowe. Zachowana zostanie możliwość dojścia i dojazdu do posesji dla mieszkańców ul. Małeckiego. Remont i nasadzenia zieleni na ul. Małeckiego kosztować będą łącznie 1,2 miliona złotych i są w większości finansowane z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nowy chodnik i 7,5 tysiąca roślin na Małeckiego
Nasi Partnerzy polecają