Chodnik i ścieżka rowerowa powstaną przy Szymanowskiego

i

Autor: ZDM Poznań Chodnik i ścieżka rowerowa powstaną przy Szymanowskiego

Nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa powstaje przy ul. Szymanowskiego

2021-10-04 11:48

Ulica Szymanowskiego na Piątkowie zyska wygodną drogę rowerową oraz chodnik. Nowa infrastruktura powstanie na odcinku od ul. Stróżyńskiego do ul. Szeligowskiego, w pasie od strony os. Jana III Sobieskiego.

Pierwsze przygotowania już ruszyły, a w tym tygodniu rozpoczną się prace budowlane

- Wykonawca inwestycji zabezpieczył już drzewa i oznakował teren prac, teraz będzie mógł rozpocząć zasadnicze roboty budowlane. Zmiany na ul. Szymanowskiego to projekt wybrany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, akurat jego realizacja zbiegła się głosowaniem w kolejnej już edycji PBO – mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W rejonie prac należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie. Podczas robót występować będą ograniczenia w ruchu pieszych, możliwe też zawężenia jezdni. Prędkość maksymalna w rejonie prac będzie czasowo ograniczona do 30 km na godz.

Droga rowerowa między ul. Stróżyńskiego i Szeligowskiego będzie dwukierunkowa, towarzyszyć jej będą chodniki, których aktualnie tam brakuje. Na inwestycji skorzystają m.in. mieszkańcy osiedli Jana III Sobieskiego i Zygmunta Starego oraz osiedli położonych na zachód od ulicy Stróżyńskiego. Nowa infrastruktura umożliwi bezpieczny i komfortowy dojazd do tramwajów na trasie PST lub dalej, istniejącą trasą rowerową, w kierunku centrum.

Wykonawca prac przebuduje również sygnalizację świetlną, przystanek autobusowy i rondo u zbiegu Szymanowskiego i Stróżyńskiego. Stanie tam także nowa wiata przystankowa.

Zakończenie prac jest przewidziane na pierwszy kwartał 2022 r.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa powstaje przy ul. Szymanowskiego