Pociąg

i

Autor: SHUTTERSTOCK Przywrócono ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo (woj. warmińsko-mazurskie).

Nowy peron i o ponad 200 metrów dłuższy tunel podziemny!

2022-02-18 21:02

Przebudowa na stacji Poznań Główny dobiega końca. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego peronu, który mieści się między platformą numer 3 a galerią handlową. O 200 metrów rozbudowano także przejście podziemne. Teraz przejdziemy nim od Dworca Zachodniego aż do ulicy Składowej.

Dodatkowy peron ma sprawić, że w Poznaniu pojawią się nowe połączenia kolejowe. Znajdziemy na nim między innymi nowoczesny system informacji głosowej i wizualnej. Aby umożliwić dojście na nową platformę, rozbudowano tunel.

Wejście do rozbudowanej części tunelu znajdzie się od strony ulicy Składowej. Będzie prowadzić przez całą stację, ułatwi więc dojście na wszystkie perony stacji Poznań Główny. Obecnie postępują roboty wykończeniowe. Wykonawca koncentruje się przede wszystkim na budowie ruchomych schodów i wind, które będą prowadzić między innymi z rozbudowanej części tunelu na nowy peron i do budynku dworca.

Mówi Radosław Śledziński z PKP Polskich Linii Kolejowych. Po przebudowie dworca numeracja peronów ma być zmieniona na bardziej zrozumiałą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na stacji Poznań Główny zakończą się pod koniec marca.​​

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Źródło: Nowy peron i o ponad 200 metrów dłuższy tunel podziemny!