Od 4 października dojedziemy tramwajem do ulicy Lechickiej

i

Autor: Poznan.pl

Od poniedziałku dojedziesz tramwajem do ul. Lechickiej

2021-10-04 7:46

4 października uruchomiony zostanie kolejny odcinek trasy na Naramowice. Tramwaj dojedzie już nie tylko do ul. Włodarskiej, ale jeden przystanek dalej - do ul. Lechickiej.

Tramwaje linii nr 3 przejadą z pasażerami nowym odcinkiem już od pierwszych kursów w poniedziałek, 4 października. Oznacza to, że tymczasowym przystankiem końcowym do czasu uruchomienia całej trasy tramwajowej nie będzie już Włodarska, a Lechicka/Naramowicka. Nowy przystanek działać będzie tuż przed budowanym węzłem drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Fragment torowiska, podobnie jak do ul. Włodarskiej, pokryty jest rozchodnikiem. Wzdłuż tego fragmentu trasy prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe, a w późniejszym terminie sadzona będzie nowa zieleń.

Na odcinku od rozjazdów za obecnym przystankiem końcowym przy ul. Włodarskiej do okolic ul. Lechickiej tramwaje pojadą jednym torem. 

- Tak niestandardowe rozwiązanie to efekt starań wielu podmiotów. Przyświecał nam wszystkim wspólny cel, czyli minimalizowanie utrudnień w kontekście planowej organizacji ruchu na ul. Lechickiej i zmian tras linii autobusowych. Przypominamy jednocześnie, że teren powstającej trasy to nadal plac budowy, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - zaznacza Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Uruchomienie trasy do ul. Błażeja na Naramowicach planowane jest na przyszły rok. Od 21 sierpnia tramwaje linii nr 3 kontynuują jazdę z pętli Wilczak wzdłuż ul. Naramowickiej do przystanku przy ul. Serbskiej, a następnie ul. Włodarskiej. Uruchamiany 4 października przystanek Lechicka/Naramowicka znajduje się przy powstającym dwupoziomowym węźle, którym docelowo tramwaj pojedzie górą nad ul. Lechicką. Kolejne powstające przystanki to: Naramowice, os. Łokietka, Jasna Rola i Błażeja. Od węzła trasa tramwajowa biegnie wzdłuż budowanej tzw. ul. Nowej Naramowickiej. Zarówno prace torowe, jak i drogowe są zaawansowane.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Od poniedziałku dojedziesz tramwajem do ul. Lechickiej