W pierwszych dniach grudnia osoby sprzedające na tymczasowym targowisku przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski

i

Autor: Poznan.pl W pierwszych dniach grudnia osoby sprzedające na tymczasowym targowisku przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski

Od środy kupcy wracają na rynek Łazarski!

2021-12-01 10:07

Prace na rynku Łazarskim zakończyły się zgodnie z planem. W środę, 1 grudnia osoby handlujące tymczasowo przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowane targowisko.

Powierzchnia handlowa na zmodernizowanym rynku zajmuje aż 3600 mkw. Do dyspozycji kupujących będzie około 90 straganów oraz 13 pawilonów handlowych. Na rynku Łazarskim, podobnie jak przed remontem poznaniacy i poznanianki, będą mogli kupić artykuły spożywcze - w tym warzywa i owoce, kwiaty oraz ubrania.    

Kupcy i ich klienci będą przebywać pod nowoczesnym i innowacyjnym zadaszeniem. W ramach modernizacji wymieniona została nawierzchnia rynku i część infrastruktury podziemnej. Powstały nowe szersze chodniki, przestrzeń na kawiarniane ogródki i organizację kameralnych wydarzeń plenerowych oraz fontanna i miejsce zabaw dla dzieci. 

Wokół nowego targowiska przybyło także zieleni. Wcześniej w jego sąsiedztwie rosły 33 drzewa. Po przebudowie jest ich 61. Do tego dochodzi ok. 1200 krzewów, ok. 5500 bylin i traw ozdobnych oraz ok. 14500 roślin cebulowych. Nowo posadzoną zieleń w pełnej okazałości można będzie podziwiać wiosną i latem. 

Pierwszy weekend grudnia na rynku Łazarskim będzie obfitował w wiele niespodzianek i zostanie połączony z Betlejem Poznańskim. Uroczystą inaugurację zaplanowano na godz. 17, ale atrakcje czekają już od godz. 11. Mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Nie zabraknie także spotkania ze Świętym Mikołajem. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz w tym miejscu potrwa do 19 grudnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Od środy kupcy wracają na rynek Łazarski!