Poznań/Stare Miasto – Złodziej lichtarzy zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku

i

Autor: Canva

WYDARZENIA

Okradał jeden z poznańskich kościołów. Wpadł na gorącym uczynku!

2023-05-31 11:17

Poznańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który próbował okraść jeden z kościołów w centrum miasta. 57-latek usłyszał zarzut kradzieży. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Poznania zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który próbował okraść jeden z kościołów w centrum miasta.. Tego dnia funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie. Z relacji wynikało, że próbował on wynieść z kościoła dwa 70-letnie lichtarze o łącznej wartości 2 tys. złotych znajdujące się w prezbiterium. Sprawca zdjął z nich świece, a następnie schował do torby i próbował opuścić budynek. 

Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi od razu zauważyli amatora cudzego mienia. Policjanci natychmiast go zatrzymali, a skradzione mienie w nienaruszonym stanie wróciło na swoje miejsce. Na podstawie zebranego w toku sprawy materiału dowodowego, 57-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do winy. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Okradał jeden z poznańskich kościołów. Wpadł na gorącym uczynku!