Okradali firmy na terenie Poznania

i

Autor: Poznan.pl Okradali firmy na terenie Poznania

Okradali firmy na terenie Poznania - usłyszeli aż 15 zarzutów

2021-07-12 11:31

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do firm na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy postawili im łącznie 15 zarzutów. Ponadto funkcjonariusze odzyskali częściowo skradzione mienie warte kilka tysięcy złotych, które wróciło już w ręce prawowitych właścicieli.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu od ponad roku pracowali nad   rozwiązaniem spraw dotyczących kradzieży i włamań do firm na terenie Poznania i powiatu poznańskiego.

Przez ten czas funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy na postawie którego ustalili, że sprawcy w każdym przypadku przestępstwa działali podobnie. W nocy włamywali się na teren firmy, następnie ciężkim narzędziem wybijali szyby w oknach, po czym wchodzili do środka skąd kradli głównie gotówkę, rzadko akumulatory lub części samochodowe.

Funkcjonariusze operacyjnie ustalili osoby, które mogły mieć związek z tymi przestępstwami. W listopadzie ub. r. kiedy kryminalni pełnili służbę w rejonie Lubonia, zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku kradzieży 21 felg aluminiowych z terenu miejscowej firmy. Następnie policjanci przeprowadzili przeszukania ich miejsc zamieszkania, gdzie w piwnicy u jednego z nich znaleźli kradziony rower. Odzyskane mienie już trafiło w ręce prawowitych właścicieli.

Policjanci zebrali i porównywali dowody zabezpieczone również w innych sprawach, które dały podstawę do przedstawienia zatrzymanym łącznie 15 zarzutów za kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz paserstwo.

Pierwszy z zatrzymanych sprawców, to 47-latek z Plewisk, który już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa, a czyny których się dopuścił popełnione były w multirecydywie. Drugi z mężczyzn to 45-latek z Nowego Miasta w Poznaniu, który również znany był policjantom z wcześniejszych spraw kryminalnych.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Okradali firmy na terenie Poznania - usłyszeli aż 15 zarzutów