Oskarżeni stanęli przed poznańskim sądem

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA Oskarżeni stanęli przed poznańskim sądem

Oskarżeni o wrobienie kierowcy! Byli policjanci stanęli przed sądem!

2022-02-16 18:37

Czterech oskarżonych, w tym były naczelnik poznańskiej drogówki, stanęło przed poznańskim sądem! Zarzuca się im ​miedzy innymi przekroczenie uprawnień.

Ruszył proces byłych policjantów poznańskiej drogówki​! Ci zostali oskarżeni miedzy innymi o przekroczenie uprawnień. Zdaniem prokuratury, mieli przypisać przypadkowemu kierowcy winę za zniszczenie szyby radiowozu. Trzech ex funkcjonariuszy nie przyznało się do winy. Dwóch odmówiło składania wyjaśnień.

Wcześniej złożone wyjaśnienia były bardzo obszerne. Nie odnajduje w materiale dowodowym, by cokolwiek świadczyło o tym, że mój klient miał celowo doprowadzić do jakiegoś zdarzenia drogowego

mówi adwokat jednego z oskarżonych - Andrzej Reichelt. Wśród oskarżonych jest były naczelnik wydziału drogowego Przemysław Kusik, który podczas rozprawy powiedział, że jako przełożony był surowy i rzetelny, co mogło nie spodobać się niektórym osobom.

Moje dowodzenie wydziałem naruszyło interesy wielu osób i grup, które działały wtedy w Wydziale Ruchu Drogowego i myślę, że jest to związane pośrednio z tym procesem.

Częściowo do winy przyznał się Paweł S., który wiedział o wcześniejszym uszkodzeniu szyby i chciał ją naprawić na własną rękę.

Mam własne znajomości w serwisach w całym Poznaniu i chciałem to załatwić na własną rękę na zasadzie podstawienia samochodu do naprawy, wymiany tej szyby na zasadzie "Paweł dla ciebie wszystko".

W poniedziałek Przemysław Kusik złożył rezygnację z funkcji naczelnika drogówki. Za niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień grozi mu do trzech lat więzienia. Pozostałym oskarżonym - nawet osiem.

Vito Bambino i Sanah łączą siły!
Źródło: Oskarżeni o wrobienie kierowcy! Byli policjanci stanęli przed sądem!