Ostatni weekend wakacji: Co nas czeka w Poznaniu?

Przed nami ostatni weekend wakcji 2021
Autor: Poznan.pl Przed nami ostatni weekend wakcji 2021

Zabawy i animacje dla najmłodszych, warsztaty upcyklingowe czy pokaz bojowego wozu strażackiego - to tylko część atrakcji, które czekają na poznaniaków i turystów w ostatni weekend sierpnia, w ramach akcji "Koniec wakacji na Starym". Na płycie rynku będzie można także zobaczyć motocykle i zabytkowe samochody. Nie zabraknie również kiermaszu handlowego.

Ostatni wakacyjny weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie. 27 - 29 sierpnia na Starym Rynku będzie można dobrze zjeść i wypić. Na kiermaszu handlowym oprócz stałych wystawców, oferujących przedmioty artystyczne i rękodzielnicze, pojawią się też nowi. Będzie można kupić np. książki i komiksy o tematyce historycznej, fantastycznej i satyrycznej, wiele przysmaków - jak sery zagrodowe czy zioła oraz przyprawy w doniczkach, a także sadzonki, byliny i cebulki.

Przygotowano też wiele innych atrakcji. Na najmłodszych czeka m.in. zdobienie twarzy i balonowe szaleństwo - każdy uczestnik zabawy będzie mógł zabrać ze sobą ulubione balonikowe zwierzątko. Z myślą o trochę starszych dzieciach przygotowano warsztaty upcyklingowe. W ramach zajęć będą mogły stworzyć samodzielnie np. pudełka na wakacyjne skarby. W programie znalazły się też pogadanki ze strażnikami miejskimi pt. "Bądź bezpieczny w drodze do szkoły" i pokaz bojowego wozu strażackiego. 

Na płytę Starego Rynku wjadą również motocykle i zabytkowe samochody, w tym pojazdy militarne. Będzie to znakomita okazja do rozmów z pasjonatami motoryzacji i wojskowości, a także zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na rynku pojawią się także psy rasy Golden Retriver wraz ze swoimi właścicielami, którzy opowiedzą o radościach związanych z posiadaniem czworonoga w domu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ostatni weekend wakacji: Co nas czeka w Poznaniu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany