Oto najlepsze licea i technika z Wielkopolski!

Laureatów Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników poznaliśmy we wtorek, 11 stycznia, podczas uroczystej gali na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM
Autor: Poznan.pl Laureatów Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników poznaliśmy we wtorek, 11 stycznia, podczas uroczystej gali na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Poznańskie II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej oraz Technikum Komunikacji (ZSK) to najlepsze szkoły średnie w Wielkopolsce według rankingu Perspektywy 2022. Laureatów poznaliśmy we wtorek, 11 stycznia, podczas uroczystej gali na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłosił wyniki Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników jako pierwszy w kraju. O tym, jak wygląda klasyfikacja ogólnopolska, przekonamy się 12 stycznia.

W Wielkopolskim Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022, w kategorii liceów na podium znalazły się także: na drugim miejscu VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a na trzecim - LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Najlepsze wielkopolskie technika to: na miejscu drugim Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu, a na trzecim - Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach. 

- Chcemy utrzymywać więź ze szkołami średnimi, które przygotowują przyszłych studentów. Studentów, których potem my szykujemy do wypełniania różnych ról w dorosłym życiu zawodowym i społecznym - mówił podczas gali prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas. - Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy pozyskamy studentów, którzy będą wypełniać swoje obowiązki na możliwie najwyższym poziomie.

Ranking liceów i techników opracowany przez Fundację Perspektywy został ogłoszony już dwudziesty czwarty raz. Jego głównymi adresatami są uczniowie, którzy - często przy wsparciu rodziców, muszą podjąć decyzję na temat wyboru liceum lub technikum.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest Partnerem XXIV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2022 oraz partnerem i organizatorem Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

Pierwsza dziesiątka Wielkopolskiego Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022:

Licea:

 1. II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu 
 2. VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 
 3. LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu 
 4. II Społeczne LO STO w Pile 
 5. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu 
 6. I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 
 7. III LO im. św. Jana Kantego w Poznaniu 
 8. XVI LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Charlesa de Gaulle'a w Poznaniu
 9. Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej w Poznaniu 
 10. LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile

Technika:

 1. Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu 
 2. Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu 
 3. Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach 
 4. Technikum nr 1 (ZSP im. Boh. Monte Cassino) we Wrześni 
 5. Technikum (ZSL-G) w Ratajach
 6. Technikum Geodezyjno-Drogowe w Poznaniu 
 7. Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w Poznaniu 
 8. Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w Poznaniu 
 9. Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Złotowie 
 10. Technikum nr 1 w Pile 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Oto najlepsze licea i technika z Wielkopolski!
Nasi Partnerzy polecają