Piotr Tworek

i

Autor: Cyfrasport Piotr Tworek

Piort Tworek zwolniony z Warty Poznań! Kto nowym trenerem?

2021-11-02 12:49

Piotr Tworek, który osiągnął z Wartą Poznań największe jej sukcesy od ponad 70 lat, odchodzi z Klubu. Taką decyzję postanowił podjąć zarząd klubu. W najbliższym meczu "Zielonych" z Piastem Gliwice drużynę poprowadzi Adam Szała, który dotychczas był asystentem pierwszego szkoleniowca.

Piotr Tworek przejął „Zielonych” w połowie czerwca 2019 roku z rąk Petra Nemca. Zespół, który jeszcze kilka tygodni wcześniej walczył o utrzymanie się w Fortuna 1 Lidze, niemal z miejsca zadomowił się w czołówce rozgrywek i latem 2020 roku świętował powrót do Ekstraklasy po 25 latach!

Warta Poznań jako beniaminek w poprzednim sezonie spisywała się znakomicie. Świadczyć może o tym pewne utrzymanie w ekstraklasie oraz wyższe miejsce w tabeli niż Lech Poznań. Jednak w tym sezonie "Zielonym" nie idzie już tak dobrze. Zespół zgromadził zaledwie 8 punktów. Warta znajduje się w strefie spadkowej i do samego końca będzie walczyć o utrzymanie w ekstraklasie.

– W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii Klubu – podkreśla prezes Warty Poznań, Bartosz Wolny.

W sobotnim meczu z Piastem Gliwice zespół poprowadzi Adam Szała, który dotychczas był asystentem pierwszego szkoleniowca. Później klub ma ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca.

Piotr Tworek poprowadził Wartę Poznań w 84 oficjalnych meczach: 34 Fortuna 1 Ligi, 33 PKO Bank Polski Ekstraklasy, 5 Fortuna Pucharu Polski oraz 2 w barażach o awans do najwyższej ligi. „Zieloni” pod jego wodzą wygrali 35 razy, ponieśli 32 porażki, a 17 pojedynków zakończyło się remisem. Mieli też korzystny bilans bramek – 102:91.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Piort Tworek zwolniony z Warty Poznań! Kto nowym trenerem?