katalizator

i

Autor: KPP Piła

Plaga kradzieży katalizatorów: 28-latek zatrzymany na gorącym uczynku

2022-01-18 10:38

Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ukradł katalizator z pojazdu. Wszystko działo się na parkingu niestrzeżonym w rejonie poznańskiej Wildy. Sprawca usłyszał już zarzut, a za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

Niespełna trzy tygodnie temu policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ zatrzymali dwie osoby, które próbowały ukraść katalizator. Tym razem złodzieja takiego własnie elementu układu wydechowego na poznańskiej Wildzie zatrzymali policyjni wywiadowcy - funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

5 stycznia br. późnym wieczorem mundurowi otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego  mieszkańca o tym, że podejrzanie zachowujący się człowiek obserwuje pojazdy zaparkowane na parkingu niestrzeżonym przy ul. Opolskiej w Poznaniu. Słysząc to, policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam, zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został on zatrzymany.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Okazało się, że chwilę wcześniej dokonał kradzieży katalizatora z pojazdu marki Renault. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca nie działał sam. Pozostałe osoby, który pomagały mu w tym przestępczym procederze są nadal poszukiwane.

28-latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: Plaga kradzieży katalizatorów: 28-latek zatrzymany na gorącym uczynku