Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie we współpracy z chodzieskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie kilku osób oraz uszkodzenie mienia.

i

Autor: Wielkopolska Policja Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie we współpracy z chodzieskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie kilku osób oraz uszkodzenie mienia.

Pobili kilka osób: są już w rękach policji

2022-02-15 9:25

Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie we współpracy z chodzieskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie kilku osób oraz uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w centrum Szamocina. Dwóch mieszkańców Chodzieży zwróciło uwagę dwóm młodym mężczyznom, aby ci nie kopali znaków drogowych. W tym momencie napastnicy skierowali swoją agresję w kierunku interweniujących mężczyzn. Zaczęli bić ich pięściami i kopać po całym ciele. Pomocy pokrzywdzonym próbowali udzielić świadkowie zdarzenia - mężczyzna i kobieta, którzy akurat parkowali swój pojazd na pobliskim parkingu.

Para próbowała odciągnąć napastników, jednak również została zaatakowana. Agresorzy uszkodzili także samochód, którym przyjechali. Kiedy napastnicy odjechali z miejsca zdarzenia, pokrzywdzeni poinformowali o całej sytuacji Policję.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Margoninie we współpracy z chodzieskimi kryminalnymi w ciągu kilku godzin ustalili tożsamość sprawców pobicia i uszkodzenia pojazdu. W niedzielę rano obaj mężczyźni zostali zatrzymani. To mieszkańcy powiatu chodzieskiego w wieku 21 i 30 lat.

Mężczyźni odpowiedzą za pobicie, uszkodzenia mienia, a także za naruszenie nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz sprawą 21-latka oraz jego 30-letniego kolegi zajmie się sąd. Na szczęście pokrzywdzeni doznali tylko lekkich obrażeń, które nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.

Warto również podkreślić, że obywatel, który podejmuje interwencję również posiada ochronę prawną, która została określona w art. 217a kodeksu karnego. Przepis ten stanowi, że „kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesna w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi lub ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pobili kilka osób: są już w rękach policji