Pogoda na majówkę 2021 Poznań - pogoda długoterminowa na weekend majowy w Wielkopolsce

Pogoda na majówkę 2021 w Poznaniu i Wielkopolsce
Autor: pixabay.com

Pogoda na majówkę 2021 Poznań - pogoda długoterminowa na weekend majowy w Wielkopolsce. Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. Wielu z nas zadaje sobie pytanie - jaka pogoda czeka nas podczas weekendy majowego? Czy będzie słońce? Czy będzie można wyjść z domu i spędzić czas na świeżym powietrzu? Sprawdzamy, jaka pogoda czeka nas podczas majówki 2021.

Pogoda na majówkę 2021 Poznań - pogoda długoterminowa na weekend majowy w Wielkopolsce. Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. W tym roku przypada on od soboty 1 maja do poniedziałku 3 maja. Wiele osób planuje weekend majowy, jednak cały czas zadaje sobie pytanie - jaka pogoda będzie w Poznaniu i Wielkopolsce podczas majówki 2021? Sprawdzamy! Wiele jednak wskazuje na to, iż początek maja dostarczy nam dużo ładnej pogody. 

POGODA NA MAJÓWKĘ 2021 WIELKOPOLSKA: Jak będzie 1 maja?

Według wstępnych zapowiedzi pogodowych, 1 maja w Wielkopolsce ma być słoneczna pogoda. Według długoterminowej prognozy pogody w Święto Pracy, 1 maja ma być 18 stopni oraz cały dzień ma świecić słońce. To wręcz idealna pogoda do tego aby planować majówkę - oczywiście z zachowaniem wszystkich reżimów sanitarnych które obecnie obowiązują. Przypomnijmy, iż zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia podczas majówki w Wielkopolsce nadal zamknięte będą hotele, restauracje, muzea czy parki wodne.

POGODA NA MAJÓWKĘ 2021 WIELKOPOLSKA: Jak będzie 2 i 3 maja?

Prognozy mówią o wiosennej aurze, która ma sprzyjać miłośnikom grillowania i aktywności na świeżym powietrzu. Według długoterminowej prognozy pogody drugi dzień maja ma być równie słoneczny jak pierwszy. Ma być 15 stopni ciepła a słońce ma chować się za chmurami tylko przez nieznaczną część dnia. Niestety, pogoda na majówkę 2021 ma popsuć się w trzeci dzień maja. Już wtedy synoptycy zakładają, iż 3 maja ma być 14 stopni, jednak niestety w tym dniu ma padać deszcz.

Majówka 2021 potrwa od soboty (1 maja) do poniedziałku (3 maja). Dla wielu jednak wydłuży się o co najmniej jeden dzień, ponieważ firmy oddadzą pracownikom wolne za święto przypadające w sobotę. Według wstępnych prognoz pogody, aura w tych dniach nie ma być zła.

MAJÓWKA 2021 NA ŚWIEŻYM POWIETRZU!

Majówka wiąże się zazwyczaj ze spotkaniami w większym gronie i wspólnym grillowaniem. Niestety, trwająca epidemia koronawirusa ponownie zmusi wielu do zmiany przyzwyczajeń. Wciąż możemy jednak skorzystać z dobrej pogody i wyjść na świeże powietrze, zachowując środki ostrożności. Pamiętajmy o tym. Eksperci alarmują, aby jednak nie skupiać się w dużych grupach i zachować dystans.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Pogoda na majówkę 2021 Poznań - pogoda długoterminowa na weekend majowy w Wielkopolsce
Nasi Partnerzy polecają