Molestowanie seksualne

i

Autor: SHUTTERSTOCK Molestowanie seksualne

Policja sprawdza, czy doszło do seksualnego wykorzystania 16-latki

2021-06-29 8:40

Policja sprawdza czy w niedzielę w Kaliszu (Wielkopolskie) 60-letni mężczyzna wykorzystał seksualnie 16-latkę. Funkcjonariusze musieli interweniować w miejscu zdarzenia; zgromadzeni chcieli zlinczować podejrzewanego o przestępstwo.

Rzeczniczka kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz powiedziała PAP w poniedziałek, że w niedzielę wieczorem wpłynęło zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę 16-latki.

"Przed budynkiem, w którym, w jednym z mieszkań, 16-latka przebywała z 60-letnim mężczyzną zebrał się tłum dość agresywnie nastawionych osób. Ostatecznie policjantom udało się wejść do środka. Obecnie 60-latek przebywa u nas, w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych"- podała.

Jaworska-Wojnicz nie chciała podawać szerszych informacji na temat sprawy. Przyznała, że 16-latka została przebadana przez lekarzy, potem trafiła pod opiekę rodziny. Pytana o to, czy funkcjonariusze przesłuchali już 60-latka podała, że zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu, zanim zostanie przesłuchany musi wytrzeźwieć.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Lokalna prasa podała, że 16-latka jest osobą niepełnosprawną. Policja nie potwierdza tej informacji.

Serwis kalisz24.info.pl podał, że wcześniej 16-latka była przez kilka godzin poszukiwana przez rodzinę. Poszukujący mieli m.in. zapukać do mieszkania jednego z sąsiadów. Mężczyzna, który otworzył drzwi dziwnie się zachowywał; w jego mieszkaniu, na łóżku miała leżeć półprzytomna, poszukiwana dziewczyna. 16-latka była, według ustaleń serwisu, częściowo rozebrana.

Wkrótce potem, przed budynkiem zgromadziła się grupa ludzi, którzy chcieli wymierzyć karę mężczyźnie podejrzewanemu o seksualne wykorzystanie nastolatki. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy mieli użyć gazu łzawiącego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Policja sprawdza, czy doszło do seksualnego wykorzystania 16-latki