Weszli na tory przy zamkniętych rogatkach. Teraz muszą zapłacić 2000 złotych

i

Autor: KMP Poznań Weszli na tory przy zamkniętych rogatkach. Teraz muszą zapłacić 2000 złotych

Policjanci kontrolowali przejazdy kolejowe. Kilku poznaniaków otrzymało 2 tysiące mandatu!

2022-02-07 12:28

Według nowego taryfikatora za wchodzenie na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie grozi mandat 2000 zł. Niestety, nie wszyscy respektują przepisy. Właśnie dlatego policjanci pojawili się na przejazdach przy Starołęckiej, Opolskiej, Lutyckiej i Grunwaldzkiej. Ich obecność przy przejazdach zakończyła się co dla niektórych mandatami.

- Niestety, pomimo licznych apeli o przestrzeganie przepisów na przejazdach kolejowych, jak wynika z policyjnych kontroli zdarzają się przypadki, kiedy zarówno kierowcy, jak i piesi je lekceważą - apelują policjanci.

Policjanci z poznańskiej drogówki sprawdzili, jak wygląda bezpieczeństwo w rejonie przejazdów kolejowych na ul. Starołęckiej, Opolskiej, Lutyckiej oraz Grunwaldzkiej w Poznaniu. Efekt - kilkanaście ujawnionych wykroczeń. 7 osób zostało ukaranych mandatami (w tym 5 osób mandatami w wysokości 2ooo zł) W trakcie patroli policjantów na 4 poznańskich przejazdach kolejowych ujawniono kilkanaście wykroczeń. Mandaty otrzymało 7 osób, z których 5 maksymalny wymiar kary - 2000 złotych. 

Przypominamy, że do najczęściej popełnianych wykroczeń w rejonie przejazdów kolejowych należą:

  • ignorowanie znaku stop lub sygnalizacji świetlnej
  • wjazd na przejazd podczas otwierania lub zamykania się rogatek
  • omijanie zamkniętych rogatek
  • wjazd na przejazd pomimo braku możliwości kontynuowania dalszej jazdy

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Policjanci kontrolowali przejazdy kolejowe. Kilku poznaniaków otrzymało 2 tysiące mandatu!