Półmaraton powraca! Zapisy ruszają już w środę!

12. PKO Poznań Półmaraton
Autor: facebook.com /12. PKO Poznań Półmaraton

Na tę chwilę wielu poznaniaków czekało prawie dwa lata. Po długiej przerwie miasto przemierzą fani długodystansowego biegania. 13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 17 października. Zapisy na imprezę ruszają w środę, 4 sierpnia.

- Jesień wszystkim biegaczom w Poznaniu kojarzy się z maratonem. Tym razem, nietypowo, chcemy zaproponować zawodnikom przebiegnięcie połowy królewskiego dystansu - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 13. PKO Poznań Półmaratonu. - To najbezpieczniejsza możliwość do przeprowadzenia w warunkach pandemii. Organizując bieg wprowadzimy także szereg innych środków ostrożności.

Dwie formuły biegu

Start i meta wracają na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fizycznie na wspólnym dla 5 tysięcy biegaczy starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania dokumentu uniemożliwi wydanie pakietu startowego, a tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie.

W dniu 17 października Biuro Zawodów będzie nieczynne i nie będzie możliwości zapisu, jak również odbioru pakietu startowego. 

Dodatkowo wprowadzono możliwość udziału w biegu wirtualnym w dniach 11-17 października, w którym uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie, korzystając z przygotowanej w tym celu aplikacji. Druga formuła dostępna jest zarówno dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

W obu przypadkach zawodnicy otrzymują pakiety startowe, a ich wyniki trafiają na oficjalną listę 13. PKO Poznań Półmaratonu. 

Opłaty startowe za udział w 13. PKO Poznań Półmaratonie w wersji tradycyjnej

  • zgłoszenia do 20 września 2021 r. - opłata 95 zł (online i osobiste),
  • zgłoszenia 21 września - 14 października 2021 r. - opłata 120 zł (online i osobiste),
  • zgłoszenia w dniach 15 i 16 października 2021 r. - opłata 150 zł (tylko osobiste w Biurze Zawodów na MTP).

Opłaty startowe za udział w półmaratonie w formule wirtualnej

z odbiorem osobistym w Biurze Zawodów: Pakiet startowy - 65 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku),odbiór pakietu za pośrednictwem przesyłki kurierskiej (na terenie Polski): Pakiet startowy- 77 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Co z 21. PKO Poznań Maratonem?

Decyzja o organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu oznacza, że 2021 roku nie odbędzie się w Poznaniu bieg na pełnym dystansie maratońskim. Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że trasa o długości 42.195 m powróci do naszego miasta niebawem. Wszystkie osoby, które uiściły opłatę na 21. PKO Poznań Maraton i przeniosły kwotę na poczet przyszłych imprez organizowanych przez POSiR, otrzymają zwrot wpłaconych środków po 10 sierpnia 2021 r. Rejestrując się na 13. PKO Poznań Półmaraton będzie trzeba dokonać ponownej wpłaty.

Źródło: Półmaraton powraca! Zapisy ruszają już w środę!