Nauka

i

Autor: pixabay Stypendia mogą otrzymać uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i starsi.

Poszukiwani wolontariusze-korepetytorzy do pomocy poznańskim dzieciom

2021-11-17 12:56

Wielu uczniów co roku zmaga się z trudnościami w nauce. Problemy z opanowaniem materiału mogą pogłębiać nierówności i wpływać na dalsze życie dzieci. W stolicy Wielkopolski wsparcie w takich sytuacjach oferują wolontariusze-korepetytorzy ze Stowarzyszenia Lepszy Świat, którzy pomagają nadrobić zaległości w szkolnych przedmiotach.

Stowarzyszenie Lepszy Świat poszukuje wolontariuszy do projektu "Wolontariat w poznańskich rodzinach". Dzięki swojemu zaangażowaniu ochotnicy mogą zdobyć cenne doświadczenia w nauczaniu, podnieść kompetencje komunikacyjne oraz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach. Wolontariat to jednak przede wszystkim satysfakcja z pomagania innym. Stowarzyszenie zachęca do współpracy osoby specjalizujące się w różnych dziedzinach. 

- Obecnie szukamy głównie osób, które mogą pomóc w zdalnej nauce języka angielskiego, matematyki, fizyki, a także przy rozwijaniu zainteresowań i w odrabianiu zadań domowych dla uczniów z klas 1-3. Zapraszamy jednak do kontaktu każdego, niezależnie od specjalizacji. Możliwe, że z czasem znajdziemy osobę, która będzie potrzebowała wsparcia z innej dziedziny - mówi Jakub Wrotek ze Stowarzyszenia Lepszy Świat. 

W ramach projektu pomoc otrzymują także osoby starsze i z niepełnosprawnościami. 

- Nasi wolontariusze to osoby, które odgrywają rolę mentora dla dzieci i młodzieży lub towarzysza dla osoby z niepełnosprawnościami czy seniora. Dzielą się swoimi pasjami z drugą osobą, wspierają ją, pobudzają do działania. Zwykle spędzają 1-2 godziny tygodniowo na wspólnych spotkaniach przez co najmniej 3 miesiące - dodaje Wrotek. 

Ze względu na pandemię koronawirusa działania w ramach projektu odbywają się hybrydowo. Zainteresowani udziałem mogą kontaktować się z koordynatorem wolontariatu, Jakubem Wrotkiem: tel. 504 383 181, e-mail: [email protected].  

"Wolontariat w poznańskich rodzinach" realizowany jest od 2007 roku przez Stowarzyszenie Lepszy Świat, które na co dzień współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz 4 poznańskimi szkołami. Od początku działań pomoc otrzymało ok. 1200 osób. W 2020 roku zaangażowanych w program było 85 wolontariuszy. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Poszukiwani wolontariusze-korepetytorzy do pomocy poznańskim dzieciom