Poznań bez Orszaku Trzech Króli! Będzie za to w Luboniu!

2022-01-04 18:09 Beniamin Piłat
Orszak 3 Króli
Autor: Ricardo77/wikimedia commons

Orszak Trzech Króli ponownie nie przejdzie ulicami Poznania! Z powodu pandemii organizatorzy już drugi rok z rzędu zrezygnowali z tego wydarzenia. Zamiast świętowania hucznie w centrum, zachęcają do spokojnego spędzenia czasu z bliskimi.

Już drugi rok z rzędu Orszak Trzech Króli nie przejdzie ulicami Poznania. Powodem jest pandemia koronawirusa. W ubiegłym roku organizatorzy przygotowali specjalną transmisję z okazji święta Trzech Króli. Tym razem zrezygnowali również z tego.

Na przykład dzień przed okazywało się, że ktoś zachorował, jest na kwarantannie. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zaproponować świętowanie w rodzinnym gronie

mówi rzeczniczka Orszaku, Marta Sienkiewicz. Z kolei świętować będą mogli mieszkańcy Lubonia, gdzie Orszak przejdzie z kościoła pw. św. Jana Pawła II na pl. Edmunda Bojanowskiego. Burmistrz Lubonia, Małgorzata Machalska, zachęca, by na wydarzenie przyjść w przebraniu.

Za druhny, rycerzy, pastuszków. Wszystkie postaci kojarzące się z Orszakiem Trzech Króli są mile widziane. Po wszystkim będziemy oferować posiłek na świeżym powietrzu.

Wydarzenie w Luboniu ma odbywać się z zachowaniem zasad sanitarnych. Orszaki przejdą też w innych wielkopolskich miastach, między innymi w Szamotułach, Lesznie czy Pile.​

Kolędy za 10 tysięcy
Źródło: Poznań bez Orszaku Trzech Króli! Będzie za to w Luboniu!