Plaża Miejska w Łomży

i

Autor: mszzz

Poznań: Letnie półkolonie 2021 - co w programie? Ile kosztują półkolonie w Poznaniu?

2021-06-14 17:45

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, po raz kolejny Miasto proponuje rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Wcześniejsze edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem i spełniły oczekiwania uczniów. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Podczas nadchodzących wakacji Miasto po raz kolejny wspólnie ze szkołami organizuje uczniom czas wolny. Zajęcia odbywają się w placówkach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku szkolnego  - a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania. W tym roku chęć organizowania półkolonii zgłosiło 39 szkół z terenu całego Poznania. 

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III, których rodzice mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Przy zapisach wymagane będzie oświadczenie obojga rodziców o spełnieniu tych wymagań.

Każde dziecko można zapisać na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 500 zł. Większość - niemal dwie trzecie tej kwoty - pokryje Miasto, rodzice zapłacą 150 zł. Na organizację półkolonii w poznańskich podstawówkach Poznań planuje w tym roku przeznaczyć 728 tysięcy zł

informuje Urząd Miasta. 

Raport z anteny 14.06, godz.10

W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni - od poniedziałku do piątku, jest przewidziana opieka wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie Miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji. Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków - śniadań oraz obiadów.

Źródło: Poznań: Letnie półkolonie 2021 - co w programie? Ile kosztują półkolonie w Poznaniu?