Poznań: Majówka na Starym Rynku [INFORMACJE]

Majówka na Starym Rynku w Poznaniu rozpocznie się 30.04.2021
Autor: Poznan.pl

Poznań: Majówka na Starym Rynku rozpocznie się już 30 kwietnia i potrwa do 3 maja. Autorska odzież, ręcznie robiona biżuteria, regionalne przysmaki, cebulki kwiatowe - to wszystko i wiele więcej będzie można kupić w ramach kiermaszu handlowego "Majówka na Starym".

Majówka na Starym Rynku rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 3 maja 2021. W majówkę w sercu miasta stanie ponad 40 stoisk handlowych. W drewnianych domkach będzie można kupić unikatowe artystyczne przedmioty - np. ozdoby z bursztynu, srebra, brązu, drewna i naturalnego rogu; odzież oraz galanterię z Nepalu, ceramikę toczoną na kole garncarskim, ręcznie wykonywane drewniane deski i całą gamę artykułów dekoracyjnych. 

- Kiermasz handlowy w długi majowy weekend jest przez nas organizowany po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że formuła tego wydarzenia przypadnie do gustu poznaniakom i gościom odwiedzającym nasze miasto. Jeśli tak się stanie, być może majowy kiermasz stanie się naszą nową, poznańską tradycją - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Nie zabraknie także regionalnych smakołyków z różnych stron Polski. Będzie można skosztować m.in. wyrobów cukierniczych z Podlasia - w tym słynnych sękaczy i mrowisk, różnorodnych serów (podhalańskich, holenderskich, szwajcarskich, hiszpańskich), litewskich wędlin i pieczywa oraz kwasu chlebowego, produktów tatarskich, miodów pszczelich z przydomowej pasieki, owoców w czekoladzie, gofrów, kaw smakowych i wielu innych przysmaków. Na kiermaszu będzie można także kupić rozmaite rodzaje alkoholi - począwszy od likierów, nalewek i wódek smakowych, przez miody pitne i śliwowice aż po polskie wina ekologiczne oraz piwa rzemieślnicze.

MAJÓWKA NA STARYM - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Kiermasz handlowy "Majówka na Starym" rozpocznie się w piątek, 30 marca i potrwa do poniedziałku, 3 maja. Stoiska handlowe będą czynne w godzinach 10 - 21 lub do "ostatniego" klienta.
  • Przygotowanie kiermaszu odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wymaganych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Domki handlowe i pozostałe stoiska zostaną zaopatrzone w pojemniki z płynem dezynfekującym oraz rozmieszczone z zachowaniem odpowiedniego odstępu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Źródło: Poznań: Majówka na Starym Rynku [INFORMACJE]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany