W tym roku, ze względu na remont Starego Rynku, Poznań Silent Night odbędzie się na schodach Arkadii, na placu Woności

i

Autor: Poznan.pl W tym roku, ze względu na remont Starego Rynku, Poznań Silent Night odbędzie się na schodach Arkadii, na placu Woności

Poznań Silent Night na placu Wolności już w sobotę!

2021-12-17 7:45

Już po raz siódmy poznaniacy i obcokrajowcy mieszkający w stolicy Wielkopolski zaśpiewają razem znaną na całym świecie kolędę "Cicha noc". Akcja odbędzie się w sobotę, o godz. 18 na placu Wolności. Po wspólnym kolędowaniu będzie można wziąć udział w imprezie Silent Disco.

Tradycyjnie w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy, a wraz z nimi studenci i poznańska społeczność międzynarodowa, spotykają się, aby wspólnie odśpiewać "Cichą Noc". Idea zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. "Cicha noc" jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.

W tym roku, ze względu na remont Starego Rynku Poznań Silent Night odbędzie się na schodach Arkadii. Chętni do międzynarodowego kolędowania spotkają się w sobotę, o godz. 18. Po wspólnym śpiewaniu plac Wolności zmieni się w "cichą dyskotekę". Uczestnicy akcji otrzymają słuchawki i będą mogli wspólnie bawić się do lecącej z nich muzyki w ramach Silent Disco. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Poznań Silent Night na placu Wolności już w sobotę!