Sadzenie drzew na ul. Dworskiej

i

Autor: ZDM Poznań Sadzenie drzew na ul. Dworskiej

Poznańskie ulice z kolejnymi drzewami!

2021-11-30 9:41

Kolejne drzewa posadzono w poznańskich pasach drogowych. W poniedziałek prace prowadzone były na ul. Dworskiej na Naramowicach.

W sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Karpią posadzonych zostało sześć lip szerokolistnych. W ostatnich dniach posadzono drzewa także na Nowym Mieście: jesiony wyniosłe na ul. Milczańskiej i platany klonolistne na ul. Pawiej. Wcześniej na ul. Wieprawskiej, Roślinnej, Szczepankowo oraz na Czajczej, Jasielskiej i Wspólnej. Kolejne prace będą przeprowadzone w najbliższych dniach. Łącznie drzew przybędzie na ponad 40 ulicach.

Nowe nasadzenia wpłyną na poprawę mikroklimatu w mieście. Będzie mniej pyłów, więcej cienia i polepszy się retencja wód deszczowych. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy tak diametralnie zmienia się klimat. Upały i ulewne opady negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie mieszkańców oraz infrastrukturę miasta.

Łącznie tej jesieni poznańskie ulice „wzbogacą się” o 530 drzew. Nasadzenia prowadzone będą do początku grudnia, gdy młode drzewa są w stanie uśpienia a brak mrozów pozwala na prowadzenie prac w terenie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Czy rozpoznasz drinka po składnikach? Sprawdź, czy znasz podstawowe składniki znanych koktajli!

Pytanie 1 z 20
Cuba libre to:
Źródło: Poznańskie ulice z kolejnymi drzewami!