Dobiegają końca prace na ulicy Mateckiego

i

Autor: Poznan.pl Dobiegają końca prace na ulicy Mateckiego

Prace na ulicy Mateckiego coraz bliżej końca. Co się tutaj zmieniło?

2021-07-07 7:53

Rozpoczęte w styczniu prace związane przebudową ul. Mateckiego na Piątkowie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Obornicką do skrzyżowania z ul. Morasko i Marka z Aviano, dobiegają końca. W ich efekcie ulica, w okolicy której prowadzone są liczne inwestycje mieszkaniowe, na całej długości będzie miała chodnik, wodociąg i kanalizację.

Dzięki tej inwestycji poprawi się nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo osób mieszkających przy ul. Mateckiego.

- Prace związane z budową chodnika, kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej z przyłączami do posesji już się zakończyły. Obecnie trwa układanie warstw bitumicznych na jezdni i zjazdach do usytuowanych przy ulicy nieruchomości. Rozpoczęły się już także roboty porządkowe - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Do tej pory chodnik na ul. Mateckiego miał tylko ok. 200 metrów długości i zlokalizowany był przy istniejącym osiedlu mieszkaniowym. Na pozostałych odcinkach trzeba było poruszać się gruntowym poboczem. W ramach inwestycji zbudowano dwa kolejne odcinki o łącznej długości ok. 600 metrów. Wzdłuż ulicy powstała kanalizacja deszczowa, przebudowano oświetlenie, zamontowano kosze na śmieci oraz elementy małej architektury.

Inwestycja jest prowadzona przy współudziale spółki Aquanet SA. Budowę chodnika wykorzystano do uzbrojenia ul. Mateckiego w sieć kanalizacyjną i wodociągową, co umożliwi prowadzenie inwestycji kubaturowych w tym rejonie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło: Prace na ulicy Mateckiego coraz bliżej końca. Co się tutaj zmieniło?