Przebudowa Wartostrady coraz bardziej zaawansowana

i

Autor: PIM Przebudowa Wartostrady coraz bardziej zaawansowana

Prace na Wartostradzie idą na przód. Ich koniec za pół roku

2021-08-31 9:41

Prace związane z przebudową liczącego ok. 1,8 km odcinka Wartostrady, biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu Warty, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I, są coraz bardziej zaawansowane. Dzięki realizacji tej inwestycji nierówna i spękana trasa zmieni się w wygodny i bezpieczny trakt dla rowerzystów i pieszych.

Wykonane zostały wszystkie zaplanowane przepusty pod Wartostradą, na ukończeniu są prace rozbiórkowe. Trwają roboty związane z budową oświetlenia i instalacją monitoringu wizyjnego. Wykonawca prowadzi zaawansowane prace drogowe, by jeszcze we wrześniu rozpoczęło się układanie nawierzchni na tym odcinku trasy.  

Przebudowana trasa będzie miała 6 metrów szerokości - po 3 metry na ścieżkę rowerową i część pieszą.

Równolegle z przebudową odcinka między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I trwają prace projektowe związane z budową połączenia Wartostrady z ul. Hetmańską, po południowej stronie mostu Przemysła I. Ich zakończenie planowane jest na przełom 2021 i 2022 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Prace na Wartostradzie idą na przód. Ich koniec za pół roku