Praw Kobiet czy Poznańczyków? Jaką nazwę nosić będzie park i ulica na Naramowicach

Jaka nazwa dla parku oraz ulicy na Naramowicach?
Autor: Poznan.pl Jaka nazwa dla parku oraz ulicy na Naramowicach?

Rada Osiedla Naramowice organizuje konsultacje w sprawie nazwy dla ulicy i parku na osiedlu. Na lipcowej sesji Rady Miasta decyzja w sprawie proponowanych nazw została odroczona na wrzesień.

Podczas sesji Rady Miasta w początku lipca, w porządku obrad znalazł się projekt uchwały w sprawie nazwanie ulicy w rejonie Naramowic - Aleją Praw Kobiet. Jednocześnie radny Paweł Sowa, w imieniu Rady Osiedla Naramowice, proponował aby parkowi osłonowemu, który powstanie po obu stronach tzw. Nowej Naramowickiej - nadać nazwę Park Praw Kobiet. Ponadto pojawiła się również społeczna inicjatywa, aby aleję nazwać imieniem Poznańczyków. Rada Miasta nie podjęła wówczas decyzji.

Teraz Rada Osiedla Naramowice, zgodnie z jej wcześniejszymi postulatami, organizuje konsultacje społeczne w sprawie nazwy dla ulicy i parku. W pierwszym etapie mieszkańcy mogą wysłać propozycję nazwy zarówno dla ulicy oraz parku. Zgłaszanie odbywa się poprzez wysłanie maila na adres: [email protected] Zgłaszana nazwa nie może funkcjonowała aktualnie w żadnej innej formie w mieście (zgodnie z zasadami nazewniczymi przyjętymi w Poznaniu). Propozycje zbierane są od 4 do 15 sierpnia br. włącznie.

Drugi etam to Kawiarenka Obywatelska online. Spośród nadesłanych propozycji nazw, wylosowanych zostanie 8 osób, które zaprezentują swoje pomysły na internetowej kawiarence i będą o nich dyskutować. Do tej grupy Rada Osiedla zaprosi dodatkowo dwie osoby - przedstawicielkę radnych miejskich - inicjatorek nazwy "Aleja Praw Kobiet" oraz przedstawiciela inicjatywy obywatelskiej nazwy "Aleja Poznańczyków". Tak dobrany skład będzie liczyć 10 osób. Kawiarenka Obywatelska online odbędzie się 20 sierpnia (piątek, g. 19).

Trzecim etapem będzie ankieta internetowa, w której zadane zostaną pytanie o wybór nazwy dla ulicy oraz parku. Termin głosowania 21-31 sierpnia, link do głosowania Rada Osiedla poda 21 sierpnia.

"Zapraszamy do wypowiedzenia się w temacie jak powinna nazywać się Nowa Naramowicka i park, który przy niej powstanie" - zachęca Paweł Sowa, radny miejskie i jednocześnie radny Osiedla Naramowice.

Wyniki konsultacji zostaną przedstawione Radzie Miasta na początku września przed sesją, która została zaplanowana na 7 września.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Jak oceniasz działalność pierwszej damy, Agaty Dudy?
Źródło: Praw Kobiet czy Poznańczyków? Jaką nazwę nosić będzie park i ulica na Naramowicach
Nasi Partnerzy polecają