maseczka

i

Autor: źródło: Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Prawie tysiąc mandatów za brak maseczek wystawiła straż miejska

2022-01-25 16:48

To statystyki poznańskich strażników miejskich, którzy przez cały rok nakładali kary na osoby niestosujące się do przepisów. Jednak obserwując poznańskie sklepy czy tramwaje wydaje się, że mandatów powinno być więcej.

Poznańskie statystyki z zeszłego roku i tak są znacznie wyższe niż te z pierwszego roku pandemii. Wtedy wystawiono zaledwie 140 mandatów i drugie tyle pouczeń.

W 2021 r. strażnicy miejscy za brak maseczek ukarali 846 osób, 162 osoby pouczyli, a 35 spraw skierowali o ukaranie do sądu.

Mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej Straży Miejskiej. Dla porównania w Warszawie tylko w listopadzie stołeczna policja wystawiła ponad 2 tysiące mandatów za brak maseczek.

W związku z niesłabnącą liczbą zachorowań strażnicy miejscy wraz z policjantami lub pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego prowadzą kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej pod kątem obowiązku zakrywania ust i nosa.

Przypomnijmy, za brak poprawnie założonej maseczki w miejscach, gdzie jest ona obowiązkowa, grozi nawet do 500 zł mandatu.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Źródło: Prawie tysiąc mandatów za brak maseczek wystawiła straż miejska