W drugi próg podatkowy wejdą osoby o dochodach wyższych niż 10 tys.

i

Autor: pixabay.com W drugi próg podatkowy wejdą osoby o dochodach wyższych niż 10 tys.

Projekt budżetu województwa na rok 2022!

2021-11-16 16:34

Niewiele ponad 2 miliardy złotych wydatków i niespełna 2 miliardy dochodów! Samorząd Województwa Wielkopolskiego przedstawił plan budżetu na przyszły rok.

Ponad 2 miliardy złotych wydatków rozpisano w budżecie województwa na rok 2022. Ponad miliard 900 milionów to planowane dochody. To będzie budżet przejściowy - tłumaczy Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Kończymy projekty współfinansowane z UE na lata 2014-2020. Planujemy inwestycje, które rozpoczną się dzięki budżetowi na lata 2021-2027.

Znaczna większość pieniędzy zostanie przeznaczona na rozbudowę dróg oraz służbę zdrowia. Planowane są budowy obwodnic Wronek, Gostynia i Rogoźna, a w połowie roku zakończy się budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Inwestycji związnaych z medycyną będzie jednak więcej.

Rozbudowa kompleksu poradni przy ulicy Strzeleckiej. Potem skupiamy się na medycynie ratunkowej i rozbudowujemy Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego. Mamy też budowę centrum medycyny ratunkowej w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu

wyjaśnia Elżbieta Kuzdro-Lubińska, Skarbnik Województwa Wielkopolskiego. Jednak sporym zagrożeniem w planowaniu budżetu jest wciąż rosnąca inflacja.

Bandyta na drodze! Wyjął broń i groził innemu kierowcy
Źródło: Projekt budżetu województwa na rok 2022!